خانه / اخبار / اخبار قضایی / تفویض اختیار رئیس قوه قضائیه برای معرفی یک قاضی در هیات تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی

تفویض اختیار رئیس قوه قضائیه برای معرفی یک قاضی در هیات تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی قوه قضائیه، آیت الله آملی لاریجانی اختیار تعیین یک نفر قاضی برای عضویت در هیات تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی کشور را به روسای کل دادگستری‌های استان‌های کشور تفویض کرد.

متن کامل این تفویض اختیار به شرح ذیل است:

روسای محترم کل دادگستری استان‌های سراسر کشور

در اجرای تبصره های 4 و 5 ماده 80 «قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران» مصوب 1395/2/20 مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد یک نفر قاضی به عنوان عضو «هیات تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی کشور با قوانین» در شهرستان‌ها و بخش‌ها انتخاب و معرفی گردند.

بدین وسیله به روسای کل دادگستری استان‌ها تفویض اختیار می‌شود تا نسبت به تعیین و صدور ابلاغ برای یک نفر از قضات مجرب استان جهت عضویت در هیات مزبور اقدام نمایند.

انتهای پیام/

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *