x
سایت وکیل / اخبار / تلاشگران عرصه حقوق شهروندی جامعه دانشگاهی هستند

تلاشگران عرصه حقوق شهروندی جامعه دانشگاهی هستند

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: قابل تامل است که بخش اعظمی از تلاشگران عرصه حقوق شهروندی در جامعه دانشگاهی هستند .

دکتر منصور غلامی دیدار با نویسندگان و اعضاء دبیرخانه دایمی حقوق شهروندی در سخنانی بابیان این که حقوق شهروندی در ایران و روایات اسلامی و متون دینی وجود دارد افزود: ایران مهد تمدن تاریخی بوده است و بلوغ دانش و تمدن و مدنیت آثار برکاتی داشته است که حقوق شهروندی یکی از آنهاست.

وی در ادامه بابیان این که دولت تدبیر و امید احیای حقوق شهروندی را دردستورکارخود قرارداده است، افزود: وزارت علوم می‌تواند کتابخانه‌ای مجازی برای این حوزه تعریف کند که بدون نیاز به فضاهای فیزیکی با امکان اتصال به یک سرور مطمئن زمینه دسترسی احاد جامعه به کتابهای این حوزه را فراهم آورد .

همچنین در این دیدار دکتر فریدون جعفری دستیار ویژه وزیر علوم در سخنانی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق حقوق شهروندی از زمان تصدی پست دستیاری در وزارت علوم ارائه کرد و تعیین رابط حقوق شهروندی در تمام دانشگاه های کشور را مهمترین اقدام عملیاتی دانست و افزود :در دانشگاه‌های درجه یک این رابطین از میان معاونین دانشگاه انتخاب شده اند.

مدیر کل دفتر بازرسی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت علوم، برگزاری دوره آموزشی حقوق شهروندی برای کارکنان ستاد متبوعه را دیگر اقدام کاربردی وزارت علوم عنوان و خاطرنشان کرد: برگزاری ملاقات های عمومی با مدیران و اختصاص یک روز در هفته برای این موضوع را از دیگر اقدامات وزارت علوم به منظور ارتباط دوسویه با جامعه مخاطب خود و شنیدن سخنان جامعه دانشگاهی اعلام کرد .

در ادامه مونس کشاورز رییس دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی در سخنان کوتاهی از انعقاد قرارداد همکاری علمی و پژوهشی با وزارت علوم تحقیقات و فناوری به منظور توسعه همکاری‌های علمی آموزشی خبرداد .

به گزارش ایسنا، مدیرمسئول انتشارت تخصصی حقوق شهروندی با اعلام این خبر که در طول چهار سال فعالیت این دبیرخانه 200عنوان کتاب در حوزه حقوق شهروندی تالیف گردیده که هرکدام به جنبه ای از ابعاد گوناگون حقوق  شهروندی پرداخته اند.

وی برگزاری اولین دوره جایزه پایان نامه برتر حقوق شهروندی را زمینه ساز ورود جدی‌تر دانشگاهیان در این خصوص عنوان کرد و افزود: برگزاری جشنواره پایان نامه برتر دانشجویی حقوق شهروندی میتواند در ایجاد ادبیات علمی برای حقوق شهروندی نقش کلیدی ایفا کند .

انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *