x
سایت وکیل / اخبار / تنها راه نجات خلیج گرگان، تبدیل آن به مطالبه ملی است

تنها راه نجات خلیج گرگان، تبدیل آن به مطالبه ملی است

[ad_1]

رییس کل دادگستری گلستان و دادستان مرکز استان امروز در صدر هیاتی از مسئولان و فرمانداران شهرهای ساحلی از خلیج گرگان بازدید کردند.

به نقل از دادگستری گلستان، رئیس کل دادگستری گلستان در حاشیه این بازدید گفت: گزارش نتایج حاصل از این بازدید به دفتر دادستان کل کشور  برای طرح در شورای حفظ حقوق بیت المال کشور ارسال می شود.

هادی هاشمیان  که ریاست شورای حفظ بیت المال استان را نیز بر عهده دارد  بار دیگر با تاکید بر این که تنها راه نجات خلیج گرگان، تبدیل آن به مطالبه ملی است افزود: هر چند اقداماتی در سطح استان برای نجات این خلیج صورت گرفته است اما کافی نیست و نیاز به کمک فرا استانی و ملی دارد.

وی افزود: اگر مطالبه ملی برای نجات خلیج گرگان شکل نگیرد در آینده بحران ناشی از خشک شدن این خلیج، علاوه بر مشکلات زیست محیطی، چالش های اجتماعی استان گلستان و دیگر استان های کشور را درگیر خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بازدیدهای میدانی نشان می‌دهد راه های ارتباطی خلیج گرگان به ویژه کانال خوزینی بسته شده که این امر زندگی آبزیان این خلیج را با خطر جدی مواجه کرده است.

هاشمیان بار دیگر بر تشکیل بسیج رسانه‌ای برای نجات خلیج گرگان تاکید کرد و افزود: رسانه‌ها، سازمان های مردم نهاد و فعالان فضای مجازی می توانند با ایجاد حساسیت در جامعه به جلب کمک های ملی و بین المللی برای نجات خلیج گرگان، کمک کنند.

وی با بیان اینکه شورای حفظ بیت المال برای حفظ انفال و بیت المال تکلیف دارد، افزود: ما به دنبال ایجاد حساسیت بین مردم و پای کار آوردن همه مدیرانی هستیم که در این باره مسئولیت دارند.

هاشمیان ادامه داد: نتایج حاصل از بازدید میدانی از خلیج گرگان، در جلسه بعدی شورای حفظ حقوق بیت المال استان که به زودی به میزبانی امور آب منطقه ای برگزار می شود، طرح و بررسی خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این بازدید با بیان این که تلاش مسئولان استانی گره گشای مشکل خلیج گرگان نیست، گفت: باید در سطح کلان برای کمک به احیای این خلیج، چاره اندیشی شود.

حجت الاسلام سید مصطفی حقی که دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال استان نیز هست افزود: پس‌روی آب دریا ، ورود فاضلاب های خانگی و صنعتی، رسوب گذاری خلیج گرگان به ویژه در کانال خوزینی  و صید غیرمجاز، معضلات خلیج گرگان هستند که باید برای آن ها چاره اندیشی کرد.

وی افزود: معضلات امروز خلیج گرگان، نتیجه سال‌ها کوتاهی و نادیده گرفتن مشکلات این خلیج است و اگر امروز برای رفع آن‌ها چاره‌ای نیاندیشیم در آینده ساکنان محلی که از این خلیج ارتزاق می کنند دچار مشکل می شوند.


انتهای پیام

[ad_2] منبع خبرگزاری ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *