سایت وکیل / اخبار / اخبار حقوق بشر / ثبت هفته حقوق بشر آمریکایی در مناسبت‌های تقویمی

ثبت هفته حقوق بشر آمریکایی در مناسبت‌های تقویمی

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص جنایات آمریکا علیه ملت ایران در تیر ماه و طرح هفته حقوق بشر آمریکایی، پیگیری این موضوع در دستور کار ستاد حقوق بشر و شورای فرهنگ عمومی قرار گرفته است.

وی از تبیین ابعاد جنایات ضد حقوق بشری آمریکا در تیرماه به همراه جنایات این کشور علیه ملت ایران در قبل و بعد از انقلاب اسلامی و همچنین موارد نقص حقوق بشر در قلمرو آمریکا و خارج از آن در ستاد حقوق بشر خبر داد و افزود: این مصادیق جهت اطلاع تمامی نهادهای ذی‌ربط از جمله رسانه‌ها ارسال شده است تا هر سال به این مناسبت روشنگری لازم را انجام دهند.

معاون ستاد حقوق بشر با اشاره به هماهنگی میان ستاد و شورای فرهنگ عمومی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری گفت: شورای فرهنگ عمومی بلافاصله پس از طرح موضوع، در یکی از جلسات خود به بررسی و چگونگی اجرایی شدن آن پرداخت و مقرر گردید اقدام لازم جهت ثبت این مناسبت در تقویم کشور صورت پذیرد.

غریب آبادی در پایان از برنامه ریزی برای انجام اقدامات محتوایی برای روشنگری درخصوص ماهیت ضد حقوق بشری آمریکا در ایام تیرماه به ویژه پس از ثبت این مناسبت خبر داد و از تمامی نهادهای دولتی و غیردولتی خواست در این زمینه به ایفای نقش فعالی بپردازند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *