خانه / اخبار / اخبار حقوق بشر / جریان مدافع حقوق بشری که فقط ادعای آن را دارد

جریان مدافع حقوق بشری که فقط ادعای آن را دارد

شاید این سخن از نظر برخی درست نباشد اما باز هم باید گفته شود، کشوری را سراغ دارید که با افراد ساختار شکن، قانون گریز، فتنه انگیز و گسی که با دشمنان و توطئه گران همکاری گسترده می کند، برخورد قانونی نکند؟ یافت نمی شود هر چقدر هم بگردید چنین چیزی پیدا نخواهید کرد.

فردی در فتنه 88 شرکت کرده و در جریان آن اقداماتی را علیه نظام اسلامی انجام داده، اقدامات او در حوزه مدافع حقوق بشر باعث بازداشت اش می شود. او همچنین در کارزار لغو گام به گام اعدام (لگام) عضویت دارد.

فعالیت های او با دادن گزارش های نادرست و مغرضانه به رسانه های خارجی به ویژه فارسی زبان و حتی دادن گزارش های مغرضانه به سازمان های حقوق بشری از جمله احمد شهید باعث شده است تا بخشی از گزارش های ضد ایرانی این سازمان ها بر اساس سخنان، مصاحبه ها و نامه هایی باشد که اینگونه افراد به راحتی و آزادانه حتی هنگامی که در زندان هستند در اختیارشان قرار می دهند.

یکی از آن افراد نرگس محمدی است که عنوان مدافع حقوق بشر را به خود داده است. همسر او تقی رحمانی است، اقدامات ضد انقلابی او باعث شد تا رحمانی هم به اتهام این اقدامات به زندان بیفتد و پس از آزادی از زندان به خارج فرار کند و اکنون در فرانسه حضور دارد و مشغول انجام مصاحبه با رسانه های معاند نظام اسلامی علیه ایران است.

عمده ترین و مهمترین اتهامی که خانم نرگس محمدی مرتکب شده است و همچنان هم بر این جرم اعتقاد دارد، مخالفت با اعدام است. او این مخالفت را مدافع حقوق بشر تعبیر می کند. او اعدام را یک مجازات غیر انسانی می داند در حالی که فردی که آن جرم سنگین را مرتکب شده هیچگاه در منظر چنین افرادی دیده نمی شود.

بخشی از این اعدام ها در ایران مربوط به ولی دم است که حتی قوه قضاییه و قاضی هم نمی توانند رأی خلاف خواسته ولی دم صادر کنند چون حکم خدا و قرآن در باره قصاص روشن و مشخص است و اگر کسی هم با چنین حکمی مخالفت کند با احکام و دستورات الهی مخالفت کرده است.

فردی به عمد کسی را به قتل رسانده، خانواده ای داغدیده شده یا مادری فرزند جوانش را از دست و یا این که خانواده ای سرپرست اش را از دست داده است. مجرم دستگیر می شود. پرچه ولی دم، هم حق درخواست اعدام دارد و هم حق درخواست عفو، اما اوست که تعیین می کند چه حکمی درباره قاتل اجرا شود. اما توجه داشته باشیم که در قرآن برای عفو و بخشش هم در قبال قصاص بسیار تأکید شده است و اینگونه نیست که علیه اسلام تبلیغ می کنند که تنها برخوردهای تنبیهی را لحاظ می کند.

تصور کنید فردی مانند نرگس محمدی عزیزی از خانوده اش به واسطه اقدام یک جنایتکار و یا یک اوباش و چاقو کش به قتل رسیده است. فرد قاتل بازداشت می شود. شما فکر می کنید اگر چنین اتفاقی برای هر کدام از ما بیفتد چه واکنشی نسبت به اجرای حکم خواهیم داشت؟

خانم نرگس محمدی که اینگونه علیه حکم قصاص و اعدام که بر اساس احکام اسلامی صادر می شود، فعالیت می کند، در صورت مواجه شدن با چنین وضعیتی چه واکنشی خواهد داشت؟ دشوار است که به راحتی تصمیم گرفته شود و فرد قاتل جنایتکار از سوی ولی دم عفو شود. باید در آن شرایط قرار گرفت آنگاه قضاوت کرد.

در کشور ما برای موضوع اعدام و عفو چندین فیلم سینمایی و تلویزیونی ساخته شده است. در همه این فیلم ها کارگردان و نویسنده فیلم نامه ها حرف خود را به مخاطب زده اند اما منطقی، معقول و قانونی و عرفی. آیا آنها که چنین فیلم هایی ساخته اند با مشکل حقوقی و قضایی روبرو شده اند؟

جنس اقداماتی که افرادی همچون خانم نرگس محمدی انجام داده و می دهند از جنس ضدیت با اسلام و انقلاب است که با همکاری با رسانه های ضد انقلابی و افراد و سازمان هایی که علیه ایران اسلامی اقدام می کنند، رنگ اقدامات براندازانه به خود می گیرد که همین اقدامات باعث ایحاد گرفتاری هم برای نظام اسلامی و هم برای خود آن افراد می شود.

او که به خاطر بیماری آزاد شده بود اما باز هم به خاطر اقداماتی که پس از آزادی انجام داد به دادگاه فراخوانده شد و در اردیبهشت امسال بازداشت شد.

او حتی هنگامی که آزاد شده بود با کاترین اشتون رئیس وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به ایران سفر کرده بود دیدار و ساعت ها با او گفت وگو کرد. او در این دیدار سخنانی را به کاترین اشتون گفت که قطعاً به زیان جمهوری اسلامی ایران بود.

ایرانی میهن پرست اگر هم نسبت به برخی مسائل معترض است، با یک اجنبی درد دل نمی کند مگر آن که وطن فروش باشد.

به این خبر توجه کنید. خبری درباره شیوه بازداشت نرگس محمدی است که در رسانه های بیگانه و معاند منتشر شده است.

نرگس محمدی فعال حقوق بشر که یکشنبه گذشته برای پاسخ‌ به چند اتهام در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب حضور یافته بود، امروز با هجوم مأموران امنیتی به خانه‌اش بازداشت شد.

توجه کردید. استفاده از واژه هجوم در این خبر چه چیزی را در ذهن تداعی می کند؟

حتماً شما هم اینگونه برداشت کرده اید که یک گردان نیروی ویژه مسلح به همه تجهیزات، خیابان های منتهی به خانه نرگس محمدی را بسته و محاصره کرده اند و در یک عملیات ویژه و محیرالعقول توانستند این بانوی مدافع حقوق بشر را دستگیر و روانه زندان کنند.

به این خبر هم توجه کنید؛ نرگس محمدی در جریان سفر کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وی دیدار کرده بود، در گفت و گویی با رادیو فردا جزئیاتی از این دیدار را مطرح کرد. او با بیان اینکه من در این دیدار یک دعوتنامه رسمی از اشتون دریافت کردم،‌ تصریح کرد: دیدار ما و اشتون کاملا رسمی و از پیش هماهنگ شده بود. وی افزود: در دیدار با اشتون، در رابطه با حقوق بشر در ایران بحث شد و ما مطالبات خود را از شرایط موجود مطرح کردیم.

توجه کردید که او با رسانه ای گفت وگو کرده است که متعلق به سازمان سیا آمریکا است. نرگس محمدی از دیداری سخن گفته است که ساعت ها طول کشیده و درباره وضعیت حقوق بشر ایران به کاترین اشتون دروغ های بزرگ تحویل داده است.

نرگس محمدی در خبری دیگر مدعی شده است که وزارت اطلاعات با طرح اتهامات جدید، خواستار اشد مجازات برای این فعال حقوق بشر شده است. او و خانواده اش گفته اند که اتهام تازه او همکاری با گروه خلافت اسلامی یا همان داعش است.

به گزارش رادیو فردا، حمیدرضا محمدی برادر نرگس محمدی به «مرکز حامیان حقوق بشر» گفته است که جلسه دادگاه روز دوشنبه که قرار بود به ریاست قاضی صلواتی برگزار شود، بدون هیچ توضیحی برگزار نشده است.

بنابراین گزارش خانم محمدی با اتهاماتی جدید از جمله اتهام همکاری با گروه «خلافت اسلامی» یا داعش نیز روبه‌رو شده است.

حمیدرضا محمدی، برادر نرگس محمدی هم گفته است که وزارت اطلاعات به پرونده خواهرش چند اتهام تازه از جمله «اتهام عجیب‌ همکاری با داعش» را اضافه کرده است.

اما جالب است که تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که اکنون در فرانسه به یسر می برد گفته است در کیفرخواست اتهامی همسرش بحثی در مورد «همکاری با داعش» وجود ندارد.

شرایط برای اینگونه افراد آنقدر آماده و مهیاست که به راحتی می توانند نامه نگاری کنند، گفت وگوی تلفنی با رسانه های بیگانه معاند انجام دهند و هر چه می خواهند بگویند و سپس ادعا کنند که چنین امکاناتی در اختیارشان قرار نمی گیرد و در محدودیت شدید قرار دارند!

او به تازگی از داخل زندان نامه ای را منتشر کرده و جریان سفر فرزندانش را به فرانسه برای پیوستن به پدرشان را تشریح کرده است.

خانم نرگس محمدی اگر مدافع حقوق بشر است و برای آن مبارزه می کند، آیا تاکنون از حقوق پایمال شده ملت ایران به خاطر فشارها، تهدیدات و تحریم هایی که علیه ملت ایران از سوی کشورهایی که خانم کاترین اشتون مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا که با او هم دیدار و گفت وگو کرده است، اعمال شده، پرسیده است که چرا غرب و آمریکا مردم ایران را تحت شدید ترین تحریم ها قرار داده و در زمینه داروهای پزشکی و درمانی تحریم کرده است؟

آیا او که خود را سینه چاک حقوق بشر معرفی می کند، از کشورهای اروپایی که در جنگ 8 ساله صدام علیه ایران حمایت می کردند، پرسیده است که چرا به این رژیم سلاح شیمیایی دادید تا علیه مردم ایران به کار ببرد؟

دریغ از یک جمله اعتراضی از چنین فردی که خود را مدافع حقوق بشر می داند.


انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *