خانه / اخبار / اخبار مرکز مشاوره قوه قضائیه / جمعیت اسلامی وکلا مشاوره رایگان می‌دهد:

جمعیت اسلامی وکلا مشاوره رایگان می‌دهد:

رییس جمعیت اسلامی وکلای دادگستری از ارائه مشاوره حقوقی رایگان در روز وکیل‌مدافع خبر داد.

اباذر محبی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با یبان این مطلب، اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن سالگرد استقلال کانون وکلای دادگستری، هر سال جشن استقلال کانون وکلا برگزار می‌شود و جمعیت اسلامی وکلای دادگستری به عنوان سازمان مردم‌نهاد صنفی برای مشارکت در برگزاری این جشن، برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده است.

وی ادامه داد: از آن جا که تجلیل از وکالت و وکلای دادگستری در حقیقت تجلیل از کسانی است که در عرصه دفاع از حق و عدالت به تلاش مشغول‌اند، بزرگداشت چنین روزی می‌تواند در توسعه و تعمیق احترام به قانون و تحقق عدالت موثر باشد؛ به همین مناسبت جمعیت اسلامی وکلای دادگستری با هدف ایجاد ارتباط بیش‌تر با آحاد مردم و اقشار مستضعفی که قادر به پرداخت حق‌المشاوره یا حق‌الوکاله نیستند پیشنهاد کرد هفتم اسفند ماه که مصادف با روز وکیل مدافع است همکاران ما به صورت رایگان در خدمت شهروندان باشند.

محبی با بیان این‌که «این پیشنهاد مورد استقبال همکاران ما در جمعیت اسلامی وکلای دادگستری قرار گرفته است» گفت: اعضای این جمعیت آمادگی خود را برای ارائه مشاوره رایگان در روز وکیل‌مدافع به شهروندان نیازمند اعلام می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اقدام در خور تقدیر که از سوی اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری صورت گرفته، ایجاد هماهنگی با مرکز رسیدگی به امور مساجد برای همکاران وکیل در مساجد کشور و ارائه مشاوره حقوقی به نیازمندان است.

رییس جمعیت اسلامی وکلای دادگستری در پایان سخنان خود از همکاران غیر عضو در این جمعیت درخواست کرد که برای ارائه این خدمت عام‌المنفعه در روز هفتم اسفند ماه، همگام با اعضای جمعیت به ارائه خدمات رایگان بپردازند.

این مطلب رو هم چک کنید

رای وحدت رویه جدید (728)

می توان از احکام راجع به قاچاق کالا و ارز  تجدیدنظرخواهی نمود   تبصره ۱ ماده ۴ قانون نحوه اعمال تعزیرات حکومتی راجع به قاچاق کالا و ارز مصوّب ۱۲/۴/۱۳۷۴ مجمع تشخیص مصلحت نظام که رسیدگی به پرونده‌های موضوع این قانون را تابع تشریفات آیین دادرسی قرار نداده است، دلالت بر غیرقابل تجدیدنظر بودن آراء […]

نوشته رای وحدت رویه جدید (728) اولین بار در دادآزمون پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *