x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / حدود 10 درصد از ضرب و جرح‌های عمدی بعداز تصادف رخ می‌دهد

حدود 10 درصد از ضرب و جرح‌های عمدی بعداز تصادف رخ می‌دهد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان خوزستان، حجت الاسلام بهبهانی گفت: استان خوزستان در جرم ضرب و جرح عمدی آمار نامطلوبی ندارد اما در سال 94 نسبت به سال 93، این جرم 15 درصد افزایش یافت كه می‌تواند نگران كننده باشد.

وی بیان داشت: تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی و منجر شدن آن‌ها به صلح و سازش یكی از عوامل كاهش این جرم در میان مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی تصریح كرد: حدود نیمی از نزاع‌های منجر به ضرب و جرح با سلاح گرم اتفاق می‌افتد كه حدود 29 درصد سلاح استفاده شده در این نزاع‌ها، فاقد مجوز است. این در حالی است كه بیش از 140 هزار اسلحه شكاری مجاز در دست مردم استان وجود دارد و نیز تعداد زیادی اسلحه غیرمجاز، كه متأسفانه آمار دقیقی در خصوص آن‌ها وجود ندارد.

وی با اشاره به این که حدود 10 درصد از ضرب و جرح های عمدی بعد از تصادفات رخ می‌دهد گفت: اگر افراد از قانون تمكین كنند و آستانه تحمل خود را افزایش دهند، از بسیاری جرایم دیگر پیشگیری می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی دادگستری خوزستان از نیروی انتظامی خواست تا نسبت به جمع‌آوری اشرار محلات اقدام و آنان را برای ارشاد و اطلاع در خصوص مجازات جرائم احتمالی، به این معاونت معرفی كند.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی با اشاره به گسترش پدیده بدحجابی در فصل تابستان، گفت: دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه مكلف به فرهنگسازی هستند اما برخی از آنان در ازای انجام این وظیفه ذاتی، انتظار مساعدت دارند و استدلالشان این است كه برای تهیه این‌گونه برنامه‌ها به آن‌ها مساعدت شود.

وی خاطرنشان كرد: افرادی هستند كه از روی عمد اقدام به تظاهر به بدحجابی و یا ایجاد مزاحمت برای نوامیس میردم می‌كنند كه باید با این افراد به شیوه‌های سخت‌گیرانه‌تری رفتار كرد.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی با اشاره به اقدامات برخی افراد در ترویج فرقه‌های ضالّه در كشور، گفت: تلاش‌های بسیار ارزنده نیروهای امنیتی و انتظامی استان در مقابله با جریان سلفی و تكفیری قابل تقدیر است و باید همه دست‌اندركاران فرهنگی نیز راهكارهای فرهنگی پیشگیرانه را در دستور كار خود قرار دهند.

وی گفت: دست‌های خائنین حارج نشین نیز به یاری خداوند قطع خواهد شد و مكر آنان به خودشان برخواهد گشت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *