خانه / اخبار / اخبار قضایی / حدود ۱۰ درصد از ضرب و جرح‌های عمدی بعداز تصادف رخ می‌دهد

حدود ۱۰ درصد از ضرب و جرح‌های عمدی بعداز تصادف رخ می‌دهد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان خوزستان، حجت الاسلام بهبهانی گفت: استان خوزستان در جرم ضرب و جرح عمدی آمار نامطلوبی ندارد اما در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، این جرم ۱۵ درصد افزایش یافت که می‌تواند نگران کننده باشد.

وی بیان داشت: تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی و منجر شدن آن‌ها به صلح و سازش یکی از عوامل کاهش این جرم در میان مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی تصریح کرد: حدود نیمی از نزاع‌های منجر به ضرب و جرح با سلاح گرم اتفاق می‌افتد که حدود ۲۹ درصد سلاح استفاده شده در این نزاع‌ها، فاقد مجوز است. این در حالی است که بیش از ۱۴۰ هزار اسلحه شکاری مجاز در دست مردم استان وجود دارد و نیز تعداد زیادی اسلحه غیرمجاز، که متأسفانه آمار دقیقی در خصوص آن‌ها وجود ندارد.

وی با اشاره به این که حدود ۱۰ درصد از ضرب و جرح های عمدی بعد از تصادفات رخ می‌دهد گفت: اگر افراد از قانون تمکین کنند و آستانه تحمل خود را افزایش دهند، از بسیاری جرایم دیگر پیشگیری می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی دادگستری خوزستان از نیروی انتظامی خواست تا نسبت به جمع‌آوری اشرار محلات اقدام و آنان را برای ارشاد و اطلاع در خصوص مجازات جرائم احتمالی، به این معاونت معرفی کند.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی با اشاره به گسترش پدیده بدحجابی در فصل تابستان، گفت: دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه مکلف به فرهنگسازی هستند اما برخی از آنان در ازای انجام این وظیفه ذاتی، انتظار مساعدت دارند و استدلالشان این است که برای تهیه این‌گونه برنامه‌ها به آن‌ها مساعدت شود.

وی خاطرنشان کرد: افرادی هستند که از روی عمد اقدام به تظاهر به بدحجابی و یا ایجاد مزاحمت برای نوامیس میردم می‌کنند که باید با این افراد به شیوه‌های سخت‌گیرانه‌تری رفتار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی با اشاره به اقدامات برخی افراد در ترویج فرقه‌های ضالّه در کشور، گفت: تلاش‌های بسیار ارزنده نیروهای امنیتی و انتظامی استان در مقابله با جریان سلفی و تکفیری قابل تقدیر است و باید همه دست‌اندرکاران فرهنگی نیز راهکارهای فرهنگی پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار دهند.

وی گفت: دست‌های خائنین حارج نشین نیز به یاری خداوند قطع خواهد شد و مکر آنان به خودشان برخواهد گشت.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *