x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / حرکت خدمتگزاران نظام باید بر محور عدالت و خدمت شایسته به مردم باشد

حرکت خدمتگزاران نظام باید بر محور عدالت و خدمت شایسته به مردم باشد

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، رئیس کل دادگستری استان تهران درمراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهریار ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) اظهارکرد: افتخار می کنیم که در نظام و جامعه اسلامی، پرچمداران عدالتی که امر و فرمان حضرت حق است، هستیم.

وی با بیان اینکه مخاطب این امر الهی تنها قضات نیستند، بلکه همه شهروندان هستند، گفت: مردم در زندگی اجتماعی و فردی باید عدالت مدار و نیکوکار باشند. حرکت همه خدمتگزاران نیز باید در هر حوزه و میدانی، بر محور عدالت و در مسیر احسان، نیکوکاری و خدمت شایسته به مردم و جامعه باشد.

این مسئول عالی قضایی در ادامه بیان کرد: کارکنان دادگستری و قضات نیز باید مانند دیگر مردم و مسئولان در رفتار، اعمال و حرکات و تصمیمات خود نیز عدالت محور ونیکوکار باشند. آنان وظیفه خاص دیگری نیز دارند که اگر دیگران بی عدالتی کردند و ظلمی از آنان سر زد و نسبت به حقوق جامعه تعدی و تجاوزی صورت گرفت باید رفع ظلم و ستم را عهده دار باشند.

اسماعیلی تصریح کرد: ماموریت ما این است که در جایی که بی عدالتی انجام شد و ستمی رخ داد با اجرای عدالت، از انسان های مظلوم و ستم دیده رفع ظلم و ستم کنیم.

وی افزود: اگر امر الهی را که فرمان اوست و خاص عمومی جامعه و شهروندان است اجرا کنیم، ثمرات شیرینی خواهد داشت که علاوه بر رضایت حق و مردم و تحقق عدالت، نفع شخصی، فردی و گروهی نیز در اثر اجرای عدالت شامل حال ما خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) اظهارکرد: اگر تداوم نعمت امنیت و خدمت به مردم را می خواهیم باید در مسیر اجرای عدالت حرکت کنیم اگر خروجی اعمال، تصمیمات و اقدامات ما اجرای عدالت و احسان نسبت به بندگان خدا باشد یعنی این نعمت تداوم می یابد.

این مسئول عالی قضایی ادامه داد: خداوند نعمات زیادی به ما اعطا کرده است و از زمره این نعمتها، نعمت خدمتگزاری به مردم است. اگر خدمتگزاران و مسئولان و متولیان و برخورداران از هر نعمتی در بهره برداری از آن نعمات عدالت محور و محسن بودند این نعمت برای آنان تداوم خواهد یافت.

وی گفت: اگر در مسیر حرکت و خدمت عدالت محور و محسن باشیم این مسیر باز است و اگر از این مسیر فاصله بگیریم نعمت از ما گرفته خواهد شد.

این مسئول عالی قضایی در ادامه ضمن تقدیر از خدمات عزیزی رئیس سابق دادگستری شهرستان شهریار اظهار کرد: جابجایی و تغییر مدیریت ها امری عادی و پذیرفته شده است.

وی خطاب به قضات توصیه کرد: برای موفقیت باید از حضرت حق استمداد بطلبیم و همچنین مسیر حرکت را برمحور اجرای عدالت و احسان نسبت به بندگان خدا قرار دهیم و خدمتگزاری بی منت به مردم خوب و انقلابی باشیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران همچنین گفت: مدیر باید برمجموعه قضایی نظارت های خاصی داشته باشد که اشتباهی سرنزند؛ در دستگاه عدلیه براین باوریم که کمترین خطاهم نباید اتفاق بیفتد و در دادگستری نباید بداخلاقی و تند خویی داشته باشیم حتی یک کارمند متخلف هم قابل پذیرش نخواهد بود.

اسماعیلی افزود: افتخار می کنیم که برگزیده ترین قضات را از نظر دانش، تجربه داریم و مدعی هستیم که نسبت به دیگر کارگزاران نمره بالاتری می گیرند و این مایه مباهات است.

وی اضافه کرد: هرگونه خطا از ناحیه مجموعه قضایی قابل اغماض نیست و باید تمام تلاشمان در جهت سلامت ،صیانت وافزایش اعتماد مردم به دستگاه قضایی باشد.

در این مراسم از خدمات عزیزی رئیس سابق دادگستری شهرستان شهریار تقدیر و فاضل حسینی به عنوان رئیس جدید این مجموعه قضایی معرفی شد.

گفتنی است رئیس کل دادگستری استان تهران به اتفاق هیئت همراه از ساختمان جدید دادسرای شهریار بازدید و از نزدیک در روند و پیشرفت فیزیکی این مجموعه قرار گرفت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *