x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی کار شاخص قوه قضائیه است

حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی کار شاخص قوه قضائیه است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان، گروسی رئیس کل دادگستری استان کردستان در سومین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان گفت: حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی به عنوان یک کار شاخص قوه قضائیه، کماکان جزء برنامه های راهبردی درجلسات شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان است.

وی افزود: دادگستری استان کردستان نسبت به سایر استانها در زمینه صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی، عملکرد خوبی داشته و در ارتباط با میزان مصوبات واجرای احکام اراضی رفع تصرف شده، جزء استانهای خوب کشور است.

گروسی با تأکید بر پیگیری مصوبات و رسیدگی به وضعیت شهرستانها توسط مدیران افزود: بخش مهمی از اقدامات صورت گرفته در زمینه رفع تصرف و خلع ید از اراضی ملی و منابع طبیعی مربوط به شهرستانهای تابعه است که باید مدیران با یک جدیت بیشتر به همان نسبتی که در مرکز استان حساسیت دارند به شهرستانها هم توجه کنند و پرونده های شهرستانها را هم در دستور کار قرار دهند.

این مسئول عالی قضایی درادامه گفت: حدود5000 پرونده رفع تصرف از اراضی ملی و منابع طبیعی در دستگاه قضایی مطرح است و ما بنای مسابقه تشکیل پرونده در میان سازمانهای دولتی در دستگاه قضایی نداریم که همه طرح دعوی کنند بلکه بر پیشگیری از تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی تأکید داریم که سازمان های دولتی باید از اراضی خودشان مراقبت و صیانت کنند و نباید کوتاهی کرد تا تصرفی واقع شود بعداً در فکر تشکیل پرونده بود.

رئیس كل دادگستری استان کردستان به برخی آمارها در رابطه با پرونده های قضایی قلع و قمع اشاره و تصریح کرد: باید برای اجرای حکم قلع و قمع تصرفات اراضی ملی و منابع طبیعی تدابیری خاصی اتخاذ گردد تا هم حکم اجرا شود و هم عبرتی برای دیگران باشد.

در ادامه این جلسه تعدادی از حاضرین به ارائه گزارش از اقدامات انجام شده و طرح نظرات و پیشنهادات خود در خصوص راهكارهای جلوگیری از تصرف و تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی پرداختند.

انتهای پیام/