x
سایت وکیل / اخبار / اخبار حقوقی / حکم معترضان بازی تراکتورسازی و سیاه جامگان صادر شد

حکم معترضان بازی تراکتورسازی و سیاه جامگان صادر شد

حجت الاسلام و المسلمین «حکمتعلی مظفری» رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، با اشاره به انتشار خبری مبنی بر محکومیت 26 نفر از تماشاگران در جریان بازی فوتبال تراکتورسازی و سیاه‎جامگان که از سال جاری به تیم مشهد تغییر نام داده است، اظهار کرد: اتهام این افراد ارتباطی به بحث بازی فوتبال ندارد در واقع پس از پایان بازی و بیرون از محل برگزاری مسابقه، برخی از این افراد اقدام به تخریب اموال کرده و با پلیس درگیر شدند .

وی ادامه داد: حدود 30 نفر در این رابطه شناسایی و دستگیر شدند که با دعوت دادگاه، دفاعیات خود را مطرح و طبق قانون با آن‌ها برخورد شد و حکم دادگاه در رابطه با آن‌ها جزای نقدی بود. تعداد کمی از این 30 نفر نیز علیرغم دعوت دادگاه از حضور در دادگاه استنکاف کردند و بنابراین دادگاه در صدور حکم برای این افراد موجباتی برای تخفیف لحاظ نکرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مظفری تاکید کرد: بنابراین از آنجایی که این تعدادی کم در دادگاه حضور نداشتند محکومیت و حکم صادره در رابطه با آن‌ها غیابی است و باید دید پس از واخواهی و ارائه دفاعیات لازم تصمیم دادگاه در رابطه با حکم اولیه چه خواهد بود.

گفتنی است، بازی فوتبال مابین تراکتورسازی تبریز و سیاه جامگان در ورزشگاه یادگار امام تبریز در سال گذشته برگزار شده بود که پس از بازی عده‌ای از تماشاگران که تیم مورد نظرشان مسابقه را باخته بود به تخریب اموال عمومی اقدام کردند.

انتهای پیام/