خانه / مشاوره وکیل ملکی / وکیل تخلیه املاک مشاعی / خسارت کسری متراژ با عنایت به ماده ی ۳۸۴ قانون مدنی

خسارت کسری متراژ با عنایت به ماده ی ۳۸۴ قانون مدنی

با سلام و خسته نباشید

شرحی از اتفاقاتی که افتاده خدمت حضرتعالی عرض میکنم

اینجانب در سال ۱۳۹۳ طی یه مبایعنامه ملکی را درقیقا با این متن ” ملک به متراژ ۱۷۴ متر برابر متراژ موجود درسند و بدون عقب نشینی در چهار طبقه به صورت کاملا تجاری ” معاوضه کردم با ساختمان سه طبقه ای و هرکدتم ( خریدار و فروشنده ) ملک دیگری را به صورت وکالت منتقل نمود. پس از گذشت دوماه که اینجانب برای تنظیم سند اقدام نمودم متوجه دو ایراد اساسی در ملک شدم : اول اینکه زیر زمین کاربری انباری داشت و تجاری نگردیده بود به عبارتی هزینه های تجاری پرداخت نشده بود . دوم اینکه ملک عقب نشینی شده بود و متراژموجود با متراژسند مطابقت نداشت به عباری متراژ موجود ۱۵۴ متر بود که اینجانب شکایت خسارت کسری متراژ با ارجاع به کارشناس را نمودم : کارشناس هر دوملک را قیمت گذاری و ارزش کسری متراژ وزیرزمین انباری را حدود ۱۸۰ میلیون تومان ارزشگذاری و اینجانب هزینه تمبر دادگستری را نیز واریز نمودم . اما بر خلاف نظر کارشناس دادگاه به استناد ماده ۳۵۵ قرار منع استماع صادر ودادگاه تجدید نظر نیز رای را تائید کرد .

حال سوال اینجاست :

با توجه به اینکه ملک مذکور را اینجانب به شخص دیگری فروخته ام و امکان فسخ معامله را ندارم آیا از طریق دادخواست دیگری و به نحوه دیگری میتوانم به حقوق ضایع شده خود برسم ؟

ایا میتوان به استناد ماده ۳۸۴ یا مواد دیگر بخشی از معامله (۱۵۴ متر موجود ) را پذیرفت و بابت بخش کسری تقاضای بطلان بخشی از معامله نمود ؟

با تشکر فراوان از پاسخگویی حضرتعالی

مشکل اساسی اینجاست که فروشنده حاضر به پرداخت خسارت کسری نیست ؟چگونه و براسا س کدام ماده قانونی میتوان وی را به پرداخت محکوم نمود ؟؟؟؟؟

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

اخذ سند مالکیت از باغ چهار ساله هلوی مشاع دال بر تصرف است؟

اکر یکی از شرکا سند مالکیت باغ هلو بنام خود دریافت نموده باشد و سهم شریک خود را انکار نماید لیکن شریک او در دادگاه شراکتش را ثابت نماید آیا گرفتن سند مالکیت دال بر تصرف باغ هلو میباشد ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *