خانه / اخبار / اخبار قضایی / خشونت و تجاوز جنسی در جوامع غربی با نوع پوشش زنان ارتباط مستقیم دارد/ هدف و پیام حجاب، حفظ جایگاه و ارزش زن است

خشونت و تجاوز جنسی در جوامع غربی با نوع پوشش زنان ارتباط مستقیم دارد/ هدف و پیام حجاب، حفظ جایگاه و ارزش زن است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین مظفری، رئیس دادگستری استان آذربایجان شرقی در مراسم میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) با اشاره به نقش و فداکاریهای حضرت صدیقه کبری (س) و حضرت زینب کبری (س) در تاریخ تشیع گفت: حضرت فاطمه معصومه (س) در نقل حدیث، بیان احکام دین و نشر معارف الهی نقش بسزایی هم در زمان پدر بزرگوارشان و هم در زمان ولایت و امامت برادر ارجمندشان امام رضا (ع) داشته اند تا جایی که از امام رضا (ع) نقل شده است که : « مَنْ زارَها فَلَهُ الْجَنَّه» کسی که فاطمه معصومه را زیارت کند بهشت برای او خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان به مسأله حجاب و عفاف نیز پرداخته و گفت: در مقابل دیدگاه ارزشی و دینی در مورد حجاب، دیدگاه غربی وجود دارد و برخی این شبهه را اظهار می دارند که در مورد حجاب، مستندی وجود ندارد؛ در حالی که هم در قرآن و هم در روایات، آیات متعددی درباره حجاب نازل شده است از جمله آیات ۲۴ و ۲۵ سوره مبارکه نور و آیه ۵۹ سوره احزاب که در آن صراحتاً حکم حجاب آمده است. هدف و پیام حجاب، حفظ جایگاه و ارزش زن است.

حکمتعلی مظفری با اشاره به آمار زنان قربانی خشونت و تجاوز جنسی در جوامع غربی اعلام داشت: علت اصلی وقوع چنین جرایمی از نظر خودِ محققانِ غربی، نوع پوشش و برهنگی زنان است.

وی همچنین با اشاره به به وجود بدحجابی در جامعه ایرانی اظهار داشت: بیشترین آمار طلاق در میان خانواده هایی است که ارتباطاتشان با جامعه و نوع پوششان نامتعارف است؛ لذا یکی از ملزومات اصلی جامعه زنان، رعایت حجاب است.

در این مراسم که معاونین قضایی، رئیس دادگاههای عمومی و انقلاب تبریز، دادستان عمومی و انقلاب تبریز و بانوان شاغل در دادگستری و شوراهای حل اختلاف تبریز حضور داشتند، ضمن تبریک بمناسبت دهه کرامت، اظهار داشت: حضرت فاطمه معصومه (س) از زبان حضرت موسی بن جعفر (ع)، فقیهه ای وارسته، محدّثه و عالمه ای غیر معلّمه توصیف شده و الگوی مناسبی برای زنان و جامعه اسلامی است.

در ادامه مراسم گروه سرود ناشنوایان «پژواک سکوت» به اجرای سرود پرداخته و نیز از سه نفر از بانوان محجبه دادگستری، با اهدای لوح تقدیر و هدیه، تجلیل بعمل آمد؛ همچنین به دوازده نفر از بانوان شرکت کننده در مسابقه کتابخوانی «راز یک فریب» به قید قرعه، جوایزی اهداء شد.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *