خانه / اخبار / اخبار قضایی / دادستان‏‎ها با روحیه انقلابی زمینه‎ساز احیای عدالت و حقوق عامه باشند/ برخورد با زمین‎خواری در دستور کار جدی دادستان‎ها است

دادستان‏‎ها با روحیه انقلابی زمینه‎ساز احیای عدالت و حقوق عامه باشند/ برخورد با زمین‎خواری در دستور کار جدی دادستان‎ها است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین نکونام مشاور دادستان کل کشور در جلسه شورای مدیران قضایی دادگستری کل استان اصفهان و جمع رؤسا و دادستانهای حوزه های قضایی استان اصفهان ضمن تشریح برخی وظایف دادستانی کل کشور در قوانین گذشته و جدید بیان داشت: وظیفه مدعی العمومی که برای دادستان تعریف شده است در کل کشور با دادستان کل کشور، در استانها با دادستان های مراکز استانها و در شهرستانها با دادستانهای هر شهرستان بوده و حفظ و دفاع از آبروی مردم که حرمت آن از کعبه هم بالاتر است به عنوان وظیفه ای خطیر بر دوش دادستانهاست.

وی افزود:‌ دادستان که از آن به عنوان قاضی ایستاده نیز یاد شده است لازم است با روحیه انقلابی زمینه ساز احیای عدل و عدالت و احیای حقوق عامه باشد.

این مقام عالی دستگاه قضایی در ادامه بر اهمیت حفظ و ارتقای امنیت در جامعه تأکید و خاطرنشان ساخت: امروز نیاز جامعه حفظ امنیت است و این مهم در پس اقدامات دادستانها و مجموعه قضات و کارکنان دادسراها رقم می خورد.

وی همچنین حمایت و پشتیبانی از مظلوم را از دیگر وظایف دادستانها برشمرد و تصریح کرد: برخورد قاطع و مقتدرانه با متجاوزان و هنجارشکنان و حمایت از مظلومان و ستمدیدگان و به خصوص افرادی که هیچ حامی و پشتیبانی نداشته و مورد ظلم واقع می شوند در عین حال اینکه باعث ترس و جلوگیری از هنجارشکنی و تخلف قانون شکنان می شود رضایت مندی و افزایش امید عمومی به دستگاه قضایی را به همراه خواهد داشت.

نکونام بر حفظ حقوق بیت المال تأکید کرد و گفت: برخورد با زمین خواری و حفظ و دفاع از اراضی ملی و حقوق عامه در دستور کار جدی دادستانهاست.

وی در پایان مزین شدن به معنویت و تسری و تزریق آن به مجموعه کارکنان و زیرمجموعه ها را که نتیجه عملی آن اخلاق خوب و حسنه اسلامی و برخورد شایسته با مردم است را توصیه کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه   به نقل از ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *