x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / دادستان‏‎ها با روحیه انقلابی زمینه‎ساز احیای عدالت و حقوق عامه باشند/ برخورد با زمین‎خواری در دستور کار جدی دادستان‎ها است

دادستان‏‎ها با روحیه انقلابی زمینه‎ساز احیای عدالت و حقوق عامه باشند/ برخورد با زمین‎خواری در دستور کار جدی دادستان‎ها است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین نکونام مشاور دادستان کل کشور در جلسه شورای مدیران قضایی دادگستری کل استان اصفهان و جمع رؤسا و دادستانهای حوزه های قضایی استان اصفهان ضمن تشریح برخی وظایف دادستانی کل کشور در قوانین گذشته و جدید بیان داشت: وظیفه مدعی العمومی که برای دادستان تعریف شده است در کل کشور با دادستان کل کشور، در استانها با دادستان های مراکز استانها و در شهرستانها با دادستانهای هر شهرستان بوده و حفظ و دفاع از آبروی مردم که حرمت آن از کعبه هم بالاتر است به عنوان وظیفه ای خطیر بر دوش دادستانهاست.

وی افزود:‌ دادستان که از آن به عنوان قاضی ایستاده نیز یاد شده است لازم است با روحیه انقلابی زمینه ساز احیای عدل و عدالت و احیای حقوق عامه باشد.

این مقام عالی دستگاه قضایی در ادامه بر اهمیت حفظ و ارتقای امنیت در جامعه تأکید و خاطرنشان ساخت: امروز نیاز جامعه حفظ امنیت است و این مهم در پس اقدامات دادستانها و مجموعه قضات و کارکنان دادسراها رقم می خورد.

وی همچنین حمایت و پشتیبانی از مظلوم را از دیگر وظایف دادستانها برشمرد و تصریح کرد: برخورد قاطع و مقتدرانه با متجاوزان و هنجارشکنان و حمایت از مظلومان و ستمدیدگان و به خصوص افرادی که هیچ حامی و پشتیبانی نداشته و مورد ظلم واقع می شوند در عین حال اینکه باعث ترس و جلوگیری از هنجارشکنی و تخلف قانون شکنان می شود رضایت مندی و افزایش امید عمومی به دستگاه قضایی را به همراه خواهد داشت.

نکونام بر حفظ حقوق بیت المال تأکید کرد و گفت: برخورد با زمین خواری و حفظ و دفاع از اراضی ملی و حقوق عامه در دستور کار جدی دادستانهاست.

وی در پایان مزین شدن به معنویت و تسری و تزریق آن به مجموعه کارکنان و زیرمجموعه ها را که نتیجه عملی آن اخلاق خوب و حسنه اسلامی و برخورد شایسته با مردم است را توصیه کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *