خانه / اخبار / اخبار دادگستری / درخواست دادیار دادسرای شیراز جهت شناسایی و طرح شکایت از جاعل حرفه‌ای

درخواست دادیار دادسرای شیراز جهت شناسایی و طرح شکایت از جاعل حرفه‌ای

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، در پی دستگیری فردی به اتهام استفاده از اسناد مجعول و عنوان وکیل دادگستری، دادیار دادسرای امور جنایی و جرائم امنیتی شیراز با هدف شناسایی بزه دیدگان و متضررین احتمالی ضمن دستور چاپ عکس این متهم در جراید استان از مردم خواست ضمن شناسایی در صورت داشتن شکایت از وی به دادسرای جنائی و جرائم امنیتی شیراز مراجعه نمایند.

این دستور طبق بند “ب” ماده ۹۶ قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال ۹۲ و تأیید دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و با هدف شناسایی متضررین و مالباختگان احتمالی و همچنین سرعت بخشیدن به فرآیند رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت.

دادیار شعبه ۸ دادسرای امور جنائی و جرائم امنیتی شیراز با بیان اینکه متهم مذکور به نام مجتبی – ب با استفاده از اسناد و وکالت نامه های ممهور به عنوان وکیل دادگستری اقدام به کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان کرده است گفت: با استفاده از ظرفیت موجود در قانون آئین دادرسی کیفری چاپ تصویر و مشخصات هویتی متهم در دستور کار قرار گرفت تا همشهریان در صورت شناسایی و اثبات ضرر و زیان از سوی متهم مذکور بتوانند از مبادی قانونی شکایات خود را مطرح کنند.

قاضی محمدی دره شوری افزود: شاکیان احتمالی پس از اطمینان از بزه انتسابی به متهم و شناسایی فرد مذکور می توانند شکایت خود را در شعبه ۸ دادیاری دادسرای ویژه امور جنائی و جرائم امنیتی شیراز واقع در ابتدای خیابان ابریشمی مطرح نمایند.

وی همچنین از اعلام آمادگی اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان به نشانی دروازه کازرون – خیابان کارگر – ساختمان آگاهی مرکزی استان فارس (شهید فعال) جهت دریافت شکایات خبر داد.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

حرکت خدمتگزاران نظام باید بر محور عدالت و خدمت شایسته به مردم باشد

اسماعیلی گفت: مردم درزندگی اجتماعی و فردی باید عدالت مدار و نیکوکار باشند. همه خدمتگزاران نیز باید در هر حوزه و میدانی، حرکتشان برمحور عدالت و در مسیر احسان، نیکوکاری و خدمت شایسته به مردم و جامعه باشد.