x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / درخواست دادیار دادسرای شیراز جهت شناسایی و طرح شکایت از جاعل حرفه‌ای

درخواست دادیار دادسرای شیراز جهت شناسایی و طرح شکایت از جاعل حرفه‌ای

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، در پی دستگیری فردی به اتهام استفاده از اسناد مجعول و عنوان وکیل دادگستری، دادیار دادسرای امور جنایی و جرائم امنیتی شیراز با هدف شناسایی بزه دیدگان و متضررین احتمالی ضمن دستور چاپ عکس این متهم در جراید استان از مردم خواست ضمن شناسایی در صورت داشتن شکایت از وی به دادسرای جنائی و جرائم امنیتی شیراز مراجعه نمایند.

این دستور طبق بند “ب” ماده 96 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال 92 و تأیید دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و با هدف شناسایی متضررین و مالباختگان احتمالی و همچنین سرعت بخشیدن به فرآیند رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت.

دادیار شعبه 8 دادسرای امور جنائی و جرائم امنیتی شیراز با بیان اینکه متهم مذکور به نام مجتبی – ب با استفاده از اسناد و وکالت نامه های ممهور به عنوان وکیل دادگستری اقدام به کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان کرده است گفت: با استفاده از ظرفیت موجود در قانون آئین دادرسی کیفری چاپ تصویر و مشخصات هویتی متهم در دستور کار قرار گرفت تا همشهریان در صورت شناسایی و اثبات ضرر و زیان از سوی متهم مذکور بتوانند از مبادی قانونی شکایات خود را مطرح کنند.

قاضی محمدی دره شوری افزود: شاکیان احتمالی پس از اطمینان از بزه انتسابی به متهم و شناسایی فرد مذکور می توانند شکایت خود را در شعبه 8 دادیاری دادسرای ویژه امور جنائی و جرائم امنیتی شیراز واقع در ابتدای خیابان ابریشمی مطرح نمایند.

وی همچنین از اعلام آمادگی اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان به نشانی دروازه کازرون – خیابان کارگر – ساختمان آگاهی مرکزی استان فارس (شهید فعال) جهت دریافت شکایات خبر داد.

انتهای پیام/