x
سایت وکیل / مشاوره حقوقی وکیل خانواده / درخواست طلاق خلع و عسر وحرج از طرف زوجه به چه صورت قابل پیگری است؟

درخواست طلاق خلع و عسر وحرج از طرف زوجه به چه صورت قابل پیگری است؟

زوجه چند ماه قبل درخواست طلاق به استناد بند یک عقدنامه و عسروحرج داده بودند که امروز در جلسه اول دادگاه با توجه به واریز قبلی مبلغ نفقه( ۶ماه) و اجرت المثل پس از اجرای حکم  به حساب دادگستری و ارائه فیشهای واریزی و بدلیل اینکه بهانه دیگری نداشتند وکیل زوجه با تغییر ناگهانی دادخواست و اعلام اینکه به دلیل پرخاشگریها ،اذیت و آزار ، شکنجه روحی مداوم زوج ، خوف جانی !!!!!!، عدم تفاهم و کراهت شدید زوجه از زوج و با بذل مهریه و نفقه و اجرت درخواست طلاق مینمایند  که قاضی در پایان به داوری ارجاع دادند. با توجه به این که تمام اتهام های وکیل زوجه کذب محض و خلاف واقع میباشد و حتی در بحث عدم تمکین زوجه نیز در دفاعیات کتبی قبلی وکیل زوجه استنادی به موارد پرخاشگری و اکراه و…. نشده  و فقط پرداخت نفقه را ضامن بازگشت به زندگی مشترک از طرف زوجه عنوان کردند  و هیچ سند و مدرکی دال بر این موارد شکنجه و …  به والله وجود ندارد  و زوج نیز بدلیل علاقمندی به همسر و جهت حفظ ٨ سال زندگی مشترک به هیچ وجه رضایت به طلاق ندارد:

١-آیا بدلیل  اظهارات کذب وکیل زوجه و با جمع آوری  شهادت دروغین دوستان و آشنایان زوجه (دال بر دعوا و شکنجه و پرخاشگری …) قاضی حکم به طلاق میدهد؟؟؟؟

٢- صرف موارد کذب مطرح شده در بالا جهت عسر وحرج و طلاق خلع قابل پذیرش است ؟

٣- بدلیل اینکه در حال حاضر زوجه با وجود عدم تمکین  نزدیک به یک و نیم سال است که جدا از زوج زندگی میکند  این مورد اثبات عسر وحرج است ؟؟ و آیا گذشت زمان  (٢-٣ سال آینده) به شکل فعلی قاضی را متقاعد به حکم طلاق مینماید؟؟

۴- در چنین موردی امکان طلاق بدون رضایت زوج وجود دارد؟؟

 

پاسخ

 

توجه داشته باشید که اجازه زوج برای طلاق به صورت اثبات عسر و حرج نیاز نیست اگر بتواند زوجه عسر و حرج خود را اثبات کند قاضی رای طلاق را صادر می کند البته اثبات آن به سادگی نیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *