خانه / مشاوره حقوقی وکیل خانواده / وکیل طلاق از طرف مرد / در چه مواردی حق تدلیس برای مرد بوجود خواهد آمد؟

در چه مواردی حق تدلیس برای مرد بوجود خواهد آمد؟

اگر هر یک از عیوب ذیل حین عقد در زن بوده ولی مرد از آن بی خبر بوده است:

۱ – جنون( دیوانگی)۲ – قرن ( بیماری جنسی) ۳- جذام ( بیماری پوستی) ۴- برص( بیماری پوستی) ۵ – افضاء ( بیماری جنسی) ۶ – زمین گیری۷ – نابینائی از هر دو چشم.

در صورتیکه موارد بالا حین عقد در زن بوده و مرد از آن بی خبر باشد مرد میتواند عقد نکاح را فسخ نماید و در این صورت مهریه به زوجه تعلق نخواهد گرفت.

موید باشید

این مطلب رو هم چک کنید

در صورتیکه زوج حقوق زوجه را به صورت کامل پرداخت کرده باشد زوجه میتواند مانع طلاق شود؟

سلام
من 16 ماهه که ازدواج کردم و فرزندی هم ندارم. زنم بسیار حساس و تنش زاست و کم اهمیت ترین موضوعات از طرفش آنقدر پیگیری میشه که از حد و حوصله خارج میشه. با وصف اینکه بعد از خراب کردن همه چی و فحاشی کردن به اشتباش پی میبره و شدیدا عذرخواهی میکنه. ولی چون مکررا این قضیه تکرار میشه دیگه قابل تحمل نیست. من مهریه و صداقیه و جهیزیه ش رو نقدا پرداخت کردم و اقرارنامه محضری دارم. ایشون هیچ میلی به جدایی نداره و همیشه التماس به ادامه زندگی داره و منم معمولا صبر میکنم و میبخشم ولی تکرار و تکرار. مشاوره هم رفتیم. الان دیگه نه توان ادامه دارم و نه امید بهبود و میخوام جدا شم. اگه دادگاه برم و درخواست صدور گواهی عدم سازش بدم درسته ؟ دادخواستم چه عنوانی باید داشته باشه. و زنم میتونه توی روند مشکل ایجاد کنه. الان زنم منزل پدرش شهرستانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *