Home / اخبار / اخبار قضایی / رئیس بازداشتگاه مرکزی شیراز معرفی شد

رئیس بازداشتگاه مرکزی شیراز معرفی شد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، طی حکمی از سوی مدیرکل زندانهای استان فارس، علی اکبر منصوری به عنوان رئیس بازداشتگاه مرکزی شیراز معرفی شد و از خدمات اشکان کمالی رئیس پیشین بازداشتگاه قدردانی شد.

سیدحشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندانهای فارس در آیین تودیع و معارفه رؤسای جدید و پیشین بازداشتگاه مرکزی شیراز در جمع قضات ناظر زندانها، رؤسای زندانها و کارکنان زندانهای شیراز با اشاره به فرمایشات حضرت علی(ع) گفت: هرکسی امور مسلمین را بر عهده داشته باشد و احساس مسئولیت نکند گرفتار عذاب الهی خواهند شد تا زمانی که گره افراد نیازمند را باز نکنند.

مدیرکل زندانهای فارس افزود: ما مربی اصلاح و تربیت هستیم باید باید افکار و منش ما نیز متناسب با این مأموریت باشد زیرا هدف و غایت نهایی سازمان زندانها، اصلاح و تربیت زندانیان و بازگشت شرافتمندانه آنان به جامعه اسلامی است.

سیدحشمت اله حیات الغیب اضافه کرد: روح، جسم و شخصیت زندانی پس از ورود به زندان به بازسازی نیاز دارد در سایه اقدامات اصلاحی و تربیتی، بازسازی شخصیت زندانی محقق می شود.

وی اظهار داشت: زندانبانی از مشاغل سخت و با صعوبت است و در عین حال مقدس و اجر و مزدش بالاست و مأموریت اصلی کارکنان، اصلاح و تربیت است که با تلاش گروهی و خرد جمعی و دیدگاه های منطقی، عاقلانه و عالمانه این اهداف عالی را باید محقق و چهره زندانها را به وضعیت مطلوب نزدیک کنیم.

مدیرکل زندانهای فارس ادامه داد: قاطبه کارکنان دارای سلامت لازم هستند و این مهم به نظارت بیشتری نیاز دارد و توفیقات سازمانی ما در گرو تلاش تعهد و شناخت وظایف سازمانی است.

حیات الغیب تأکید کرد: لازمه هر کار موفقی برنامه ریزی صحیح و اصولی است همه همکاران به ویژه رئیس جدید بازداشتگاه مرکزی باید برنامه ریزی، سازماندهی، نظارت و کنترل که از اصول مهم مدیریت است را باید سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با تأکید براینکه برنامه های آموزشی و تربیتی در زندانها باید تقویت شوند یادآور شد: برخی زندان را محل تنبیه و برخی محرومیت از امتیازات اجتماعی می دانند اما در دین مقدس اسلام هدف نهائی از زندان، آموزش و اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی، و اصلاح و تربیت افراد خاطی و بازگشت سعادتمندانه انان به جامعه است.

مدیرکل زندانهای فارس اظهار داشت: ارتقاء سلامت روحی، روانی و جسمی و توانمندسازی زندانیان در طول تحمل حبس از وظایف ذاتی ما می باشد و برای تحقق این مهم نیازمند تلاش شبانه روزی همکاران هستیم.

حیات الغیب با تأکید براینکه مصلحت گرائی در حوزه کاری نباید وجود داشته باشد گفت: بزرگترین آفت در یک سازمان، مصلحت گرائی است مدیر باید زمینه پذیرش، تذکر، نقد منصفانه و انتقاد سازنده را در بین کارکنان فراهم نماید.

وی همچنین به ویژگی های مدیرموفق از دیدگاه حضرت علی (ع) در نهج البلاغه نیز اشاره کرد و تصریح کرد: علم ودانش، تجربه کاری، حسن تدبیر، سعه صدر، شایستگی و کفایت، نظم و انظباط، حسن سابقه، پشتکار، حافظه قوی، پاکدستی، قدرت تشخیص، آینده نگری و بلند همتی و… از خصوصیات مدیر از دیدگاه حضرت علی (ع) است اگر بخواهیم الگوی ما ائمه اطهار باشد باید این ویژگی ها را در خود تقویت کنیم.

مدیرکل زندانهای فارس در ادامه سخنانش به نکات مورد تأکید رئیس سازمان زندانها نیز اشاره ای کرد و یادآور شد: کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندانها، توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان بسته و نیمه باز، پیگیری پرونده قضایی زندانیان بلاتکلیف، توسعه و بازسازی زندان و تکمیل پروژه های در حال احداث و ارتقاء بهداشت محیط فردی زندانیان در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: ارتقاء بهره وری و توسعه منابع انسانی، استقرار سیستم شایسته سالاری و جانشین پروری، ارتقاء امنیت و مجهز کردن زندانها به سیستم های هوشمند، ارتقاء سطح خدمات حمایتی به زندانیان و خانواده آنان، تقویت واحد مددکاری، ارتقاء امور فرهنگی زندان، و توسعه طرح متادون درمانی مورد توجه جدی قرار گیرد.

حیات الغیب همچنین تصریح کرد: به زندانیان بیمار معلول و صعب العلاج توجه ویژه ای شود و در تعامل با مجموعه قضایی از تسهیلات مرخصی، پایان حبس، عفو موردی و آزادی مشروط برای زندانیان واجد شرایط استفاده شود.

شایان ذکر است علی اکبر منصوری رئیس جدید بازداشتگاه مرکزی شیراز پیش از این ریاست زندان مرودشت را برعهده داشتند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *