Home / اخبار / اخبار قضایی / رئیس جدید دادگستری شهرستان سرعین معرفی شد

رئیس جدید دادگستری شهرستان سرعین معرفی شد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبیل، با حضور رئیس کل دادگستری استان اردبیل، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل، معاونین قضایی رئیس کل دادگستری، امام جمعه محترم شهرستان سرعین، فرماندار سرعین، اعضای شورای حل اختلاف، شورای اسلامی شهر سرعین و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی، مراسم تودیع و معارفه روسای دادگستری شهرستان سرعین برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این مراسم، ضمن تشریح اهمیت کار در دستگاه قضایی گفت: یکی از مهمترین رسالت خطیردستگاه قضایی که بر حسب قانون عهده دار آن شده است ، نظارت بر حسن اجرای قوانین در دستگاه ها و ادرات و نهادها می باشد که دستگاه قضایی استان در کنار انجام این امر مهم همواره اهتمام ویژهای برای همکاری با دستگاه ها ، نهادها و …، برای رفع معضلات ومشکلات شهری دارد .

وی ادامه داد: همه دستگاه ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی مجری قوانینی هستند که نشأت گرفته از قوانین و احکام الهی است و بر حول و محور پیروی و اطاعت از ولایت فقیه در راستای خدمت به مردم تلاش می نمایند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل افزود: حوزه قضایی سرعین در سال 1392 از دادگاه بخش به دادگستری ارتقاء یافت که در راستای خدمتگذاری بهتر به مردم منطقه و مسافرانی که به لحاظ گردشگری بودن شهرستان سرعین به این منظقه مسافرت می نمایند صورت گرفت تا مردم و مسافران از خدمات بهتری برخوردار باشند.

وی ادامه داد: بنا به توریستی بودن شهر سرعین تسریع در روند رسیدگی ها به ویژه زمانی که مربوط به مسافرین باشد در دستور کار دادگستری سرعین قرار گرفته تا در اسرع وقت به پروندهای آنان رسیدگی شود.

رییس تشکیلات قضایی استان اردبیل در ادامه بر اولویتهای کاری دستگاه قضایی استان اشاره نمود و گفت: تأمین امنیت وبرخورد با رفتارها یی که موجب اخلال در نظم و آسایش مردم شود، به صورت ویژه رسیدگی شده و با مسببان آن به شدت برخورد می شود.

وی برخورد با مظاهر فساد را یکی دیگر از اولویتهای کاری دستگاه قضایی ذکر کرد و افزود: یکی از معضلات و مشکلات موجود مظاهر فساد در جامعه است که با فرهنگ ،اخلاق، دین ما مغایر است که درصورت مشاهده متخلفین برخورد قانونی با خاطیان انجام می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این مراسم، برخورد با مفاسد اقتصادی، اداری و نیز مبارزه بی امان با مواد مخدر و مشروبات الکلی را از دیگر برنامه های دستگاه قضایی استان برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین اصغری امام جمعه محترم شهرستان سرعین نیز در این مراسم با قدردانی از خدمات دستگاه قضایی در استان به ویژه در شهرستان سرعین ، به تشریح اهمیت کار قضا پرداخت و گفت: قوه قضائیه قوه مستقلی است و صدور احکام قضایی در آن با استقلال قاضی از نظر نظام اسلامی ارزشمند بوده و البته این احکام مورد قبول همه مردم و مسئولین است که یقیناً تأمین کننده امنیت و آرامش و اجرای عدالت در جامعه است.

فرماندار شهرستان سرعین نیز در این مراسم با قدردانی از مسئولین دستگاه قضایی استان، با اشاره به حجم بالای ورودی مسافر به شهرستان سرعین، وجود امنیت و نظم و آسایش مردم و مسافران را ناشی از وجود تعامل و همکاری در بین تمامی دستگاه ها به ویژه حمایتهای دستگاه قضایی برشمرد.

در ابتدای این مراسم ذوالقدر رئیس سابق دادگستری شهرستان سرعین گزارشی از عملکرد و وضعیت عمومی دادگستری شهرستان سرعین ارائه کرد.

محمدی ریئس جدید دادگستری شهرستان سرعین نیز پس از معرفی ایشان بعنوان رئیس دادگستری این شهرستان با اشاره به برنامه های آتی خود در دادگستری شهرستان سرعین، اجرای عدالت و نهادینه کردن قانومندی ، تسریع در روند رسیدگی به پروندهای و اتخاذ تصمیم قاطع، افزایش صلح و سازش با تقویت شورای های حل اختلاف، حمایت از سرمایه گذاری مشروع و توسعه اقتصاد سالم با توجه به بافت منطقه و افزایش امنیت اجتماعی به لحاظ گردشگری بودن شهرستان سرعین را با شعار قانونگرایی با قدرت بیشتر را از اهم اولویتهای کاری خود عنوان کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *