x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / رئیس جدید دادگستری شهرستان نیر معارفه شد

رئیس جدید دادگستری شهرستان نیر معارفه شد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبیل، با حضور رئیس کل دادگستری استان اردبیل، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل، معاونین قضایی رئیس کل دادگستری، امام جمعه محترم شهرستان نیر، فرماندار نیر، اعضای شورای حل اختلاف، شورای اسلامی شهر نیر و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی، مراسم تودیع و معارفه روسای دادگستری شهرستان نیر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی قاصدی رئیس کل دادگستری استان اردبیل، در این مراسم گفت: پذیرش مسئولیت را در مجموعه قضایی به ویژه در حوزه مدیریتی رسالتی خطیراست چرا که این امر موجب می گردد وظایفی به مراتب فراتر و سنگین تر و البته همزمان با رسیدگی به پرونده ها در در جریان کار قرار گیرد و وظیفه نظارت و بازرسی و همکاری و هماهنگی با ادرات و نهادها نیز به منظور خدمت رسانی به مردم و رفع معضلات شهری نیز به آن افزوده شود که رسالت را بیش از پیش سنگین تر می نماید.

وی افزود: دستگاه قضایی با عضویت در کمیسیونهای متعدد استانی و شهرستانی با نگرش تعامل با نهادها و سازمانها در راستای رفع مشکلات مردم به انجام رسالت خویش می پردازد.

وی در بخش دیگر سخنان به اهمیت کار قضا و قضاوت پرداخت و افزود: دلیل عمده این جایگاه که قانون بر آن تأکید دارد، اجرای عدالت در جامعه است و عدالت در جوامع بشری بالاترین انتظار است و ما با مراجعه به زندگانی مولی متقیان علی (ع) متوجه می شویم بارزترین شاخصه و ویژگی زندگی حضرت علی(ع) به خصوص در دوران حکومت وی که تا به امروز زبانزد همه مردم است اجرای عدالت توسط آن بزرگوار بود و اکنون نیز منصب قضاوت و اجرای عدالت در جامعه منتصب به آن شخصیت والا است و برهمین مبنا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که احکام آن مبتنی بر قوانین و احکام الهی است قضاوت از اهمیت ویژهای برخوردار است و دستگاه قضایی استان همواره تلاش می نماید با اقتدار تمام با پیروی از احکام الهی و شریعت اسلامی در جامعه، عدالت را گسترش داده و امنیت و آرامش را که ماحصل اجرای عدالت است در جامعه جاری سازد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه مبارزه با فساد اداری و اقتصادی و نیز مبارزه بی امان با مظاهر فساد را از دیگر اولویتهای کاری دستگاه قضایی عنوان نمود و افزود: در کنار این اقدامات مجموعه قضایی استان در بخش حمایتی ، حمایت قضایی از سرمایه گذاری مشروع، حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال را با همکاری و هماهنگی سایر ادرات و نهادها دنبال می نماید.

امام جمعه محترم شهرستان نیر در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه قوه قضائیه در کشور، فرازی از دیدگاه حضرت علی علی (ع) نسبت به قضاوت برای حاضرین بیان نمود و از تلاشهای انجام یافته توسط دادگستری شهرستان نیر در برقرای و ثبات امنیت و آرامش و تسریع در روند رسیدگی ها قدردانی کرد.

درابتدای این مراسم میر فرخ بشیری گزارشی از و ضعیت عملکرد دادگستری شهرستان نیر در طول حدود سه سال خدمت در آن شهرستان ارائه نمود.

در ادامه با قدردانی از از زحمات ارزشمند آقای بشیری رئیس سابق دادگستری شهرستان نیر ، سید عسگر سیدزاده به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان نیر معرفی شد.

آقای سیدزاده رئیس جدید شهرستان نیر با اشاره به برنامه های آتی خود در شهرستان نیر،اهتمام به مقوله پیشگیری از وقوع جرم، همکاری با تمامی دستگاهها و نهادها در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم، مبارزه جدی با اخلالگران نظم وامنیت مردم و جرائم خشن، برخورد قاطع با جرائم مربوط به مشروبات الکلی و مواد مخدر و استفاده از ظرفیت شورا در راستای افزایش و صلح و سازش را از اهم برنامه های خود ذکر کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *