خانه / اخبار / اخبار حقوق بشر / رئیس جمهوری کنیا مقابل دادگاه لاهه قرارگرفت

رئیس جمهوری کنیا مقابل دادگاه لاهه قرارگرفت

: ” اوهورو کنیاتا” رئیس جمهوری کشور آفریقایی نخستین رئیس جمهوری است که در دوره حکومت خود در مقابل دادگاه بین المللی کیفری لاهه قرار گرفت.

به نقل از روزنامه فرانسوی لوپوئن، وی روز چهارشنبه به دنبال درخواست دادگاه بین المللی کیفری در باره مشارکت در کشتار و نیز ایجاد موانع برای انجام تحقیق و تفحص در باره جنایات علیه بشریت در این کشور در دادگاه حاضر شد.

بنابر این گزارش، رئیس جمهوری حاکم کنیا متهم است در سال های 2007 و 2008نقش مهمی در جنایات علیه بشریت در این کشور داشته و در این دو سال بیش از هزار نفر کشته و نزدیک به 600 هزار آواره شده اند.

“فاتو بانسودا” قاضی پرونده در دادگاه لاهه اعلام کرد که تحقیقات را در خصوص مشارکت رئیس جمهوری کنیا در کشتار این کشورانجام داده ایم و محاکمه وی باید سال گذشته صورت می گرفت ولی دراین زمینه رایزنی های صورت گرفت که باعث به تعویق افتادن جریان پرونده قضایی وی شده است.

این مطلب رو هم چک کنید

تشکیل دبیرخانه حقوق بشر اسلامی در دادگستری کرمان

مسئول ستاد حقوق بشر اسلامی قوه قضائیه در استان کرمان گفت: دبیرخانه حقوق بشر اسلامی در دادگستری کل استان کرمان شکل گرفته است و در این دبیرخانه ضمن استفاده از همکاری قضات و حقوقدانان، از همکاری نهادهای فرهنگی نیز استفاده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *