x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / رئیس دادگستری و دادستان جدید شهرستان آوج آغاز به کار کردند

رئیس دادگستری و دادستان جدید شهرستان آوج آغاز به کار کردند

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، نشست شورای اداری شهرستان آوج در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با موضوع تودیع و معارفه روسای دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آوج برگزار شد که ضمن تقدیر از خدمات حجت الاسلام حسین یوسفی زرومی و حجت الاسلام مصطفی امیداور در مسئولیت های رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آوج، عمران تقوی همت آبادی به عنوان رئیس شعبه اول دادگاه عمومی و حقوقی و رئیس دادگستری و محمد صمدی به عنوان سرپرست دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آوج معرفی شد.

فرماندار شهرستان آوج در این مراسم بیان کرد: خداوند سبحان را شاکریم که در نظام جمهوری اسلامی دغدغه تعویض و تغییر مسئولیت ها را نداریم و در امر تغییر مسئولیت افرادی که جایگزین می شوند ادامه راه مسئولان قبلی را در راستای سیاست های نظام جمهوری اسلامی انجام می دهند.

علی اکبر سلیمانی ادامه داد: این دو بزرگوار در زمان مسئولیت خود در بحث امنیت و آرامش شهرستان نهایت تلاش و همکاری را با دستگاه های امنیتی داشته اند.

وی افزود: قطع یقین از دو مراجعه کننده به دستگاه قضا یکی ناراحت و یکی راضی بیرون می آید و البته وقتی کارها به خوبی انجام می شود کسی چیزی نمی گوید و در نهایت گفته می شود وظیفه آنها بوده و وقتی کسی به حقش نمی رسد داد بی عدالتی سر می دهند ولی در این شهرستان رضایت خوبی از دستگاه قضا داریم.

فرماندار شهرستان آوج اضافه کرد: شهرستان آوج شهرستانی محروم و دور از مرکز استان است و از این رو انتظار خدمت به مردم نیز بیش از پیش احساس می شود.

وی عنوان کرد: عمر انسان همانند باد در حال گذر است بنابراین باید از فرصت های خدمتی نهایت استفاده را داشته باشیم تا بتوانیم در پایان دوران خدمتی کارنامه قابل قبولی در عرصه خدمت به مرد داشته باشیم.

سلیمانی خاطرنشان کرد: بخش آوج از سال 1391 به شهرستان ارتقاء یافته ولی برخی از دستگاه ها هنوز در این شهرستان استقرار نیافته اند و برخی از دستگاه ها نیز با یکی یا دو نیرو فعالیت خود را آغاز کرده اند در نتیجه انتظار این است که دستگاه ها حضور جدی داشته باشند تا خدمت به مردم در شرایط مطلوب تری ارائه شود.

وی تصریح کرد: از رئیس دادگستری استان انتظار داریم با توجه به دغدغه خدمتی که دارند و همچنین با توجه به جایگاه قانونی خویش در این راستا به ما کمک کنند تا بتوانیم موضوع خدمت به مردم را ارتقا دهیم.

فرماندار شهرستان آوج اعلام کرد: به عنوان نمونه علیرغم اینکه بخش قابل توجهی از زمین های آوج اوقافی است ولی سازمان اوقاف و امور خیریه در این شهرستان استقرار نیافته است و شهر آوج در این زمینه با مشکلاتی روبروست.

وی تأکید کرد: از طرفی حضور مسئولان نیز در این بخش اندک است به طوری که برخی از مسئولان استان با محل ادارات خود و شهرستان نیز آشنا نیستند.

سلیمانی گفت: قطع یقین اگر مدیران خود به شهرستان بیایند، خود بهتر می توانند با مشکلات آشنا شوند و نسبت به ارائه خدمت به مردم دستور لازم و مناسب را صادر کنند.

وی اظهارداشت: در زمینه صداو سیما نیز ما با مشکلاتی روبرو هستیم؛ در حالی که 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد ولی هنوز مردم شهر آوج از تماشای برنامه های تلویزیون جمهوری اسلامی محروم هستند که این امر در تشویق مردم به استفاده از رسانه های بیگانه تأثیر بسزایی دارد.

فرماندار شهرستان آوج عنوان کرد: شبکه تلفن همراه در خیلی از روستاها در دسترس نیست البته خیران و نیکوکاران خیلی از مشکلات منطقه را مرتفع کرده اند ولی انتظار از دستگاه های دولتی این است که در نگاه به این منطقه، به طور ویژه مشکلات را نیز ببینند.

وی ادامه داد: سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقصتاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نام گرفته است و دولت تدبیر و امید کمر همت بسته تا بیان مقام معظم رهبری را محقق کند که در این راستا روان سازی امور به خصوص امور اقتصادی، رفع موانع فضای کسب و کار و ارائه تسهیلات برای واحدهای صنعتی نمیه فعال و غیرفعال از جمله برنامه های جدی پیش روست.

سلیمانی یادآورشد: در این میان دستگاه قضا در روان سازی کارها اهمیت زیادی دارد که انتظار می رود در این راستا همکاری و تعامل و هم افزایی بیش از پیش را شاهد باشیم.

امام جمعه آوج نیز در این جلسه با اشاره به حساسیت کار قضا گفت: البته دستگاه قضا باید به اندازه کافی نیرو انسانی و امکانات داشته باشد تا در رسیدگی با وقت کافی به انجام کارها بپردازد.

حجت الاسلام سید ضیاء الدین هاشمی بیان کرد: امروز توفیق حضور در جلسه تودیع و معارفه خدمتگذاران نظام جمهوری اسلامی را یافته ایم، خدمتگذران در نظام جمهوری اسلامی افتخار بزرگی دارند و این افتخار در نظامی که منتسب به امام زمان (عج) است، توفیقی است که جای شکر دارد.

وی ادامه داد: کسی که در چنین نظامی خدمتگذار مردم است به واقع بسی افتخار دارد که مسئولیت سنگین خدمتگذاری به مردم را کسب کرده است، حال خدمتگذاری در دستگاه قضا که تمانی فعالیت های ارکان نظام و بخش های دولتی و غیردولتی را شامل می شود، از حساسیت خاصی برخوردار است.

امام جمعه آوج اضافه کرد: دست رحمت الهی بالای سر قاضی است یعنی تا مادامی که در مسیر عدالت و مسیر حق حرکت کند، خداوند سبحان نیز او را یاری خواهد کرد.

وی عنوان کرد: رعایت برابری در برخورد با دیگران و اصحاب دعوا یکی دیگر از ویژگی هایی است که از قاضی انتظار می رود.

وی عنوان کرد: توصیه های زیادی داریم که در حالت خستگی، گرسنگی، تشنگی، خشم و غضب حکم صادر نکرده و قضاوت نکنید چراکه انسان وقتی خشمگین است، نخواهد نتوانست به خوبی عدالت را رعایت کند.

امام جمعه آوج خاطرنشان کرد: یکی از انتظارات توجه به مسائل ارزشی، دینی و معنوی است و همچنین عنایت لازم به افراد ناتوان و به خصوص رأفت با زندانیان است.

وی یادآورشد: از تلاش های رئیس دادگستری و دادستان شهرستان آوج که در امر خدمتگذاری به واقع حضور جدی و پررنگی داشته اند، تقدیر و تشکر داریم و امیدواریم دو عزیزی که در این مسئولیت ها حضور یافته اند در عرصه خدمت به مردم حضور شایسته و بایسته ای داشته باشند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *