x
سایت وکیل / اخبار / راهکارهای قابل اجرا برای کنترل و کاهش فرار از خدمت/در اکثر پرونده‌های فرار از خدمت مشکلات معیشتی خانواده‌ها مطرح است

راهکارهای قابل اجرا برای کنترل و کاهش فرار از خدمت/در اکثر پرونده‌های فرار از خدمت مشکلات معیشتی خانواده‌ها مطرح است

سید محمدرضا بحرالعلوم رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار به بیان برخی آسیب‌ها و راهکارهای قابل اجرا جهت کنترل و کاهش فرار از خدمت پرداخت و گفت: در اکثر پرونده‌های فرار از خدمت مشکلات معیشتی و فقر مالی خانواده‌ها مطرح است لذا پرداخت حداقل حقوق نظامیان به سربازان بسیار مؤثر است چراکه به‌اندازه یک کارگر ساده هم به سرباز حقوق داده نمی‌شود.

وی افزود: فاصله زیاد محل خدمت و سکونت با توجه به مشکلات معیشتی که گفتیم تأثیر زیادی در فرار از خدمت دارد به همین خاطر انجام خدمت در استان محل سکونت و بومی کردن خدمت یک راهکار قابل اجرا برای کاهش فرار از خدمت است که نمونه آن گزینش سربازان بومی توسط سپاه امام صادق (ع) بوشهر بوده و آمار فرار این یگان بسیار پایین است.

این مقام قضایی با بیان اینکه مسئله خرید خدمت سربازی روحیه و انگیزه سایر سربازان را برای ادامه خدمت کاهش داده، تصریح کرد: متأسفانه هر سال در قانون بودجه این موضوع تمدید می‌شود و افراد پولدار منتظرند ۸ سال سپری شود و خدمت را بخرند.

بحرالعلوم افزود: این تفاوت‌ها تأثیر منفی گذاشته و باعث تحقیر سرباز شده است و تفاوت چندانی بین افرادی که خدمت رفته‌اند و کسانی که خدمت نرفته‌اند احساس نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه واقعیت امروز جامعه را باید پذیرفت، افزود: جوانان تغییر کرده‌اند و آستانه تحمل آنان با گذشته متفاوت است و تغییر نگاه به سربازی و اصلاح سبک فرماندهی و مدیریت در برخورد با سربازان یکی از ضروریات است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان بوشهر در پایان اظهار کرد: الحمدالله تعامل و ارتباط خیلی خوبی بین سازمان قضایی و مجموعه نیروهای مسلح در استان وجود دارد و تقدیر و تشکر ویژه دارم از همه فرماندهان نیروهای مسلح استان، خصوصاً امیر لشگری فرمانده پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر که در سطح ارتش در بحث پیشگیری رتبه اول را کسب کرده‌اند.

انتهای پیام/

[ad_2] منبع میزان آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *