x
سایت وکیل / اخبار / رشد سه درصدی تعداد زندانیان

رشد سه درصدی تعداد زندانیان

 علیرضا آوایی در همایش قوه قضاییه در خصوص عملکرد قوه قضاییه گفت: مفهوم متفاوت آمار یکتا و چرخشی پرونده ها باید روشن شود چرا که رسیدگی قضایی چند مرحله‌ای است.

وی افزود: اگر در هر یک از مراحل رسیدگی یک فرایند به پرونده ها اضافه کنیم، آمار چرخشی به دست می آید. بنابراین باید بگویم تعداد واقعی منازعات رسیدگی شده در محاکم برابر آمار یکتای پرونده ها است.

وزیر دادگستری با اشاره به رسیدگی ۱۶میلیون پرونده گفت: این آمار می تواند بیانگر آمار چرخشی باشد و آمار پرونده های یکتا کمتر از این رقم است.

آوایی با انتقاد از خلط این دو مفهوم گفت: رسانه های بیگانه و داخلی اشتباهاتی را در برداشت از خلط دو مفهوم پرونده های یکتا و چرخشی دارند چرا که کل پرونده های یکتا کمتر از شش میلیون است.

وزیر دادگستری با انتقاد از اینکه تحلیل های درستی در مورد پرونده های یکتا و جاری وجود ندارد، گفت: این دو باید تفکیک شود.

وی افزود: نرخ رشد منازعه ۳/۴بوده است.

وزیر دادگستری با اشاره به تعداد پرونده شورای حل اختلاف گفت: سال گذشته با نرخ رشد ۳/۳درصدی تعداد این پرونده ها به بیش از سه میلیون رسیده است.

وی در خصوص وضعیت زندان ها گفت: تعدا زندانیان در سال ۹۵؛ ۲۱۷هزار نفر بوده است که این میزان در سال گذشته ۲۲۴ هزار بوده است. سال ۹۵ ورودی زندان ها ۴۱۸هزار و سال گذشته ۴۹۰بوده است و تعداد زندانیان حاکی از رشد سه درصدی است.

منبع خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *