x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / رشد 25درصدی کشفیات مواد مخدر / انهدام 33 باند و شبکه توزیع و حمل مواد مخدر/ دستگیری 554 نفر از قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر

رشد 25درصدی کشفیات مواد مخدر / انهدام 33 باند و شبکه توزیع و حمل مواد مخدر/ دستگیری 554 نفر از قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، حجت الاسلام و المسلمین صادق اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در اولین جلسه کمیته حقوقی قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از رشد 25 درصدی کشفیات مواد مخدر درسه ماهه اول سال 95 خبرداد.

وی گفت: پیشگیری ، درمان و مبارزه عملیاتی و میدانی با قاچاقچیان و سوداگران مرگ از جمله وظایف اصلی پیش بینی شده برای این کمیته در سطح استان است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان این مطلب که بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان هرمزگان ، 48درصد از زندانیان محبوس در ندامتگاه ها و زندان‌ها را محکومان به عناوین مجرمانه مربوط به مواد مخدر به خود اختصاص می دهند خاطر نشان ساخت: همین آمار حاکی از پایین آمدن سن اعتیاد در میان جمعیت جوان کشور است که این مسئله لزوم چاره اندیشی فوری مسئولان و متولیان را می طلبد.

اکبری با بیان این مطلب که در سه ماهه اول سال 1395 میزان 25 هزار و 145 کیلو گرم انواع مواد مخدر در سطح استان هرمزگان کشف و ضبط شده است اظهار کرد: بر اساس آمار ارائه شده از سوی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان ،میزان کشفیات مواد مخدر در سه ماهه اول سال 1395 حاکی از رشد 25 درصدی کشفیات نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه بیان کرد: استان هرمزگان از نظر میزان کشفیات مواد مخدر رتبه دوم کشور پس از استان سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده است و در همین رابطه در مدت زمان سپری شده از سال 1395تعداد 33 باند و شبکه توزیع و حمل مواد مخدر در سطح استان هرمزگان شناسایی و متلاشی شده اند.

این مسئول عالی قضایی در ادامه بیان کرد: از ابتدای سال1395 تا کنون تعداد 554 نفر از قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر دستگیر شده و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان شده اند که این آمار رشد 6 درصدی دستگیری سوداگران مرگ به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر ضرورت توانمندسازی افراد جامعه به لحاظ روحی و شخصیتی ، تغییر نگرش جامعه در خصوص اعتیاد و بهره گیری از مشارکتهای عمومی را خواستار شد و در ادامه ، اتخاذ سیاست های پیشگیرانه و افزایش سطح آموزش در خصوص شیوه برخورد با اعتیاد به مواد افیونی را از مهمترین عوامل موثر در کاهش آسیب های ناشی از این معضل اجتماعی برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اعلام این مطلب که با توجه به کنترل و انسداد نوار مرزی شرق کشور، قاچاق مواد مخدر از سوی سوداگران مرگ به سمت دریا و نوار ساحلی کشور سوق یافته است ،خاطر نشان ساخت: همین موضوع ضرورت تأمین امکانات و تجهیزات لازم به منظور مقابله همه جانبه با قاچاق مواد مخدر از طریق دریا بویژه سواحل استان هرمزگان را ایجاب می کند.

رئیس کل داگستری استان هرمزگان در ادامه تصریح کرد: بی تردید همانطور که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برخورد با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر قاطعانه ایستاده است و پرچمدار مقابله با این بلای خانمان سوز در سطح منطقه و جهان است و در این مسیر مقدس بیشترین شهید و جانباز را تقدیم کرده است ،دادگستری استان هرمزگان نیز در مسیر برخورد با قاچاقچیان ،فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر قاطعانه و بدون اغماض اقدام خواهد کرد .

در ادامه این نشست هریک از مسئولین حاضر در جلسه و اعضای کمیته حقوقی قضایی شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر استان هرمزگان ،گزارشی از عملكرد سازمان های مربوطه در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سطح استان را ارائه نموده و در پایان تصمیمات لازم اتخاذ و مصوب شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *