Home / اخبار / اخبار قضایی / رقابت 176 نفر در چهارمین دوره مسابقات قرآنی دستگاه قضا

رقابت 176 نفر در چهارمین دوره مسابقات قرآنی دستگاه قضا

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مرکزی، مهدی آقاباقری، معاون فرهنگی دادگستری کل استان مرکزی در خصوص نحوه برگزاری مسابقات قرانی دستگاه قضایی و آمار شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات گفت: امسال برای چهارمین سال متوالی دستگاه قضایی مسابقات قرآنی خودر ا در راستای ترویج فرهنگ مفاهیم این مصحف شریف برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات مانند سال‌های قبل در بخش های همسران کارکنان، فرزندان و کارکنان برگزار می‌شود، تصریح کرد: ثبت‌نام در رشته‌های قرائت ترتیل و تحقیق، درک مفاهیم و تفسیر ویژه جزءهای 21 و 22 قران کریم، حفظ موضوعی و حفظ در سطوح مختلف انجام شده است.

آقاباقری بابیان اینکه مسابقات حفظ در دو بخش کودکان 4تا 6 سال و 4 تا 16 سال انجام می‌شود، ابراز کرد: فرزندانی که در سنین بالای 16 سال قرار دارند در بخش بزرگسالان شرکت خواهند کرد.

وی از حضور دستگاه‌های تابعه دستگاه قضا در این دوره از مسابقات نیز خبر داد و افزود: برگزیدگان پس از موفقیت در مرحله شهرستانی به مرحله استانی و پس از آن منطقه‌ای و درنهایت کشوری حضور خواهند داشت.

آقاباقری در ادامه بااشاره به برگزاری آزمون تفسیر و درک مفاهیم جزءهای 21 و 22 اظهار کرد: مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات ، 21 مرداد ماه جاری در دادگستری کل استان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رشته‌های آوایی که شامل قرائت، حفظ می شوند اول باید تعیین سطح شوند و پس از آن در مسابقه شرکت می کنند که نتیجه آن پس از تعیین سطح اعلام خواهد شد.

آقاباقری تصریح کرد: به منظور سهولت در رفت و آمد رقابت‌کنندگان استان را به مناطق 5گانه تقسیم کردیم که شامل مناطق اراک و آشتیان ، کمیجان و خنداب،خمین، شازند، دلیجان و محلات می‌شود.

این مقام مسئول در پایان از ثبت‌نام 176 نفر در چهارمین دوره مسابقات قرآنی دستگاه قضا در استان مرکزی خبر داد و گفت: برگزاری این مسابقات تنها بهانه‌ای است تا رشد معنویت و پیاده‌سازی آموزه‌های قرآن را در سطح جامعه شاهد باشیم و ایجاد انگیزه برای گام نهادن هرچه بیشتر در حوزه قرآنی داشته باشیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *