x
سایت وکیل / latest-news / روابط بین دو ملت ایران و عراق بسیار پایدار و مستحکم است

روابط بین دو ملت ایران و عراق بسیار پایدار و مستحکم است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل صبح امروز در دیدار با عبدالحسین موسوی رئیس حزب فضیلت عراق با بیان اینکه رفت و آمدها، دوستی و نزدیکی میان دو کشور را بیشتر کند، گفت: کمتر دو ملتی در جهان پیدا می شود که مشترکات ایران و عراق را داشته باشند.

وی افزود: به دلیل همین نزدیکی و مشترکاتی که داریم همواره دشمنان به ایجاد تقرقه بین دو ملت هستند.

ولایتی ادامه داد: علیرغم جنگی که صدام بر ایران تحمیل کرد، اما روابط بین دو ملت امروز نیز بسیار پایدار و مستحکم است به طوری که یک ایرانی در عراق و یک عراقی در شهرهای قم و مشهد احساس بیگانگی نمی کند.

عبدالحسین موسوی رئیس حزب فضیلت عراق نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه پیوندهای میان مردم ایران و عراق در کلمات نمی گنجد، گفت: این پیوند عمیق فقط در بین دولت ها وجود ندارد و در بین ملت ایران و عراق نیز با توجه به مشترکات مذهبی مانند پیاده روی اربعین وجود دارد.

وی افزود: مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و ملت عراق خصوصا پس از تهاجم وحشیانه تروریست ها، پیوندهای دو کشور را محکم تر کرد و امروز هر دو ملت در یک سنگر علیه تروریسم هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: تصور می کنیم چالش هایی که در برابر عراق و کلیه کشورهای منطقه در دوران بعد از داعش قرار دارد، کمتر از خطرات دوران حضور داعش نیست.

وی گفت: با تمام تلاش کوشش می کنیم در ائتلاف ملی داخل عراق، شکافی را که ممکن است وجود تروریست ها به وجود بیاورد با تقویت انسجام، پر کنیم.

[ad_2] منبع: سایت خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *