Home / اخبار / اخبار دادگستری / ساخت و سازهای غیرمجاز در گلستان به صفر رسید / آخرین وضعیت پرونده دختر 6 ساله گرگانی

ساخت و سازهای غیرمجاز در گلستان به صفر رسید / آخرین وضعیت پرونده دختر 6 ساله گرگانی

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، حجت الاسلام سید مصطفی حقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه افزود: در گذشته برخی ساختمان ها، غیرمجاز ساخته می شد و دستگاه های خدمات رسان هم به آنها خدمات ارائه می کردند اما در حال حاضر با هماهنگی دستگاه های متولی دیگر این اتفاق رخ نمی دهد.

وی اضافه کرد: برخورد با این ساخت و سازها و قلع و قمع بناهای غیرمجاز نیز مانند گذشته در دستور کار قرار دارد و بعد از صدور و تائید احکام، در شهرستان های مختلف اجرایی می شود.

دادستان مرکز استان با تاکید بر این که قلع و قمع ها به نفع محیط زیست و منابع طبیعی هم نیست افزود: باید اولویت اقدامات ما مسائل پیشگیرانه باشد.

دادستان حقی، با اشاره به پرونده کودک 6 ساله به نام الینا که در چندی قبل در یکی از بیمارستان های شهر گرگان مورد عمل جراحی لوزه قرار گرفت و پس از آن به کما رفت هم گفت: هنوز سازمان نظام پزشکی اظهارنظری در این باره نکرده و نمی توان بدون بررسی های کارشناسانه اقدام به صدور حکم کرد.

وی گفت: رسانه ها نباید با موج سازی، برخی از پرونده ها را که قضایی است از حالت اصلی آن خارج کنند، قاضی باید بدون فشار اجتماعی و با استناد به نظرات کارشناسی رأی صادر کند.

وی افزود: پرونده در حال رسیدگی است و منتظر اعلام نظر نظام پزشکی و پزشکی قانونی هستیم.

حجت الاسلام حقی در خصوص وصول مطالبات معوق بانک ها هم گفت: نشست های مختلفی با شورای هماهنگی بانک ها برگزار شده و قرار شده تسهیلاتی که بانک ها به افراد حقیقی و حقوقی اعطا می کنند در اختیار دادستانی قرار گیرد.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون مشکلی برای وصول معوقات بانکی در استان نداشته ایم و اگر هم موردی بوده با صحبتی که با مسئولان و مدیران مرکزی بانک ها داشته ایم، حل شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *