خانه / اخبار / اخبار قضایی / ساماندهی و افزایش نظارت بر پاركینگ‌های عمومی در دستور کار

ساماندهی و افزایش نظارت بر پاركینگ‌های عمومی در دستور کار

« فضلی» در گفت‏‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، با اشاره به ضرورت افزایش نظارت بر پارکینگ‎های عمومی شهر اراک گفت: نامناسب بودن وضعیت خیابان‌های شهر اراك مشكلات متعددی را در حوزه حمل و نقل درون شهری به وجود آورده است.

وی تصریح كرد: متاسفانه كم عرض بودن خیابان‌ها و حجم بالای تردد خودروها در سطح شهر اراك از یك سو و كمبود پاركینگ‌های عمومی از سوی دیگر چالش‌های بسیاری را برای مسئولان ایجاد كرده كه رفع این چالش‌ها در دستور كار قرار گرفته است.

مدیر وضعی انتظامی، امنیتی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مركزی با بیان اینكه ساماندهی پاركینگ‌های عمومی سطح شهر و افزایش نظارت بر آنها از مهم‌ترین اولویت‌های اداره وضعی انتظامی دادگستری استان مركزی به شمار می‌رود، ادامه داد: در حال حاضر شاهد هستیم بسیاری از زمین‌های خالی بدون اخذ مجوز و هیچ گونه نظارتی به پاركینگ تبدیل شده‌اند كه طرح رسیدگی و برخورد با این پاركینگ‌ها با همكاری شهرداری و نیروی انتظامی به زودی آغاز خواهد شد.

به گفته وی هم اكنون بیش از 40 زمین خالی توسط مالكان به پاركینگ‌های كوچك و بزرگ بدون امكانات تبدیل شده‌اند.

فضلی گفت: علاوه بر اینكه پاركینگ‌ها، پاركینگ‌هایی نیز هستند كه توسط نیروی انتظامی و به منظور نگهداری خودروهای توقیفی در شهر ایجاد شده‌اند كه با توجه به استاندارد نبودن این پاركینگ‌ها ساماندهی آن به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و وارد شدن خسارت به مالكین در دستور كار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه   به نقل از ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *