خانه / اخبار / اخبار قضایی / ساماندهی و افزایش نظارت بر پارکینگ‌های عمومی در دستور کار

ساماندهی و افزایش نظارت بر پارکینگ‌های عمومی در دستور کار

« فضلی» در گفت‏‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، با اشاره به ضرورت افزایش نظارت بر پارکینگ‎های عمومی شهر اراک گفت: نامناسب بودن وضعیت خیابان‌های شهر اراک مشکلات متعددی را در حوزه حمل و نقل درون شهری به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه کم عرض بودن خیابان‌ها و حجم بالای تردد خودروها در سطح شهر اراک از یک سو و کمبود پارکینگ‌های عمومی از سوی دیگر چالش‌های بسیاری را برای مسئولان ایجاد کرده که رفع این چالش‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر وضعی انتظامی، امنیتی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه ساماندهی پارکینگ‌های عمومی سطح شهر و افزایش نظارت بر آنها از مهم‌ترین اولویت‌های اداره وضعی انتظامی دادگستری استان مرکزی به شمار می‌رود، ادامه داد: در حال حاضر شاهد هستیم بسیاری از زمین‌های خالی بدون اخذ مجوز و هیچ گونه نظارتی به پارکینگ تبدیل شده‌اند که طرح رسیدگی و برخورد با این پارکینگ‌ها با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی به زودی آغاز خواهد شد.

به گفته وی هم اکنون بیش از ۴۰ زمین خالی توسط مالکان به پارکینگ‌های کوچک و بزرگ بدون امکانات تبدیل شده‌اند.

فضلی گفت: علاوه بر اینکه پارکینگ‌ها، پارکینگ‌هایی نیز هستند که توسط نیروی انتظامی و به منظور نگهداری خودروهای توقیفی در شهر ایجاد شده‌اند که با توجه به استاندارد نبودن این پارکینگ‌ها ساماندهی آن به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و وارد شدن خسارت به مالکین در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *