x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / ساماندهی و افزایش نظارت بر پاركینگ‌های عمومی در دستور کار

ساماندهی و افزایش نظارت بر پاركینگ‌های عمومی در دستور کار

« فضلی» در گفت‏‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، با اشاره به ضرورت افزایش نظارت بر پارکینگ‎های عمومی شهر اراک گفت: نامناسب بودن وضعیت خیابان‌های شهر اراك مشكلات متعددی را در حوزه حمل و نقل درون شهری به وجود آورده است.

وی تصریح كرد: متاسفانه كم عرض بودن خیابان‌ها و حجم بالای تردد خودروها در سطح شهر اراك از یك سو و كمبود پاركینگ‌های عمومی از سوی دیگر چالش‌های بسیاری را برای مسئولان ایجاد كرده كه رفع این چالش‌ها در دستور كار قرار گرفته است.

مدیر وضعی انتظامی، امنیتی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مركزی با بیان اینكه ساماندهی پاركینگ‌های عمومی سطح شهر و افزایش نظارت بر آنها از مهم‌ترین اولویت‌های اداره وضعی انتظامی دادگستری استان مركزی به شمار می‌رود، ادامه داد: در حال حاضر شاهد هستیم بسیاری از زمین‌های خالی بدون اخذ مجوز و هیچ گونه نظارتی به پاركینگ تبدیل شده‌اند كه طرح رسیدگی و برخورد با این پاركینگ‌ها با همكاری شهرداری و نیروی انتظامی به زودی آغاز خواهد شد.

به گفته وی هم اكنون بیش از 40 زمین خالی توسط مالكان به پاركینگ‌های كوچك و بزرگ بدون امكانات تبدیل شده‌اند.

فضلی گفت: علاوه بر اینكه پاركینگ‌ها، پاركینگ‌هایی نیز هستند كه توسط نیروی انتظامی و به منظور نگهداری خودروهای توقیفی در شهر ایجاد شده‌اند كه با توجه به استاندارد نبودن این پاركینگ‌ها ساماندهی آن به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و وارد شدن خسارت به مالكین در دستور كار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *