خانه / اخبار / اخبار قضایی / ساماندهی و نظارت بر مناطق آزاد راهکار اصلی پیشگیری از قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی

ساماندهی و نظارت بر مناطق آزاد راهکار اصلی پیشگیری از قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی

«رسول نامی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، با اشاره به اهمیت مقوله پیشگیری از قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: با هدف ثبات و ایمنی دارویی و غذایی پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور در دستورکار کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز قرار دارد و مانورهای مبارزه به قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی به صورت هماهنگ و با همکاری نهادهای متولی در تیرماه سال جاری اجرایی و این فرایند به صورت مستمر تداوم خواهد یافت.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: مهمترین مبادی ورودی لوازم آرایشی و بهداشتی به استان، تهران ، هرمزگان و منطقه آزاد تجاری چابهار است و این امر بر ضرورت ساماندهی و نظارت بر مناطق آزاد به عنوان راهکار اصلی پیشگیری از قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی تأکید می کند.

نامی با اشاره به ساختار سنی و جمعیتی استان خاطر نشان شد: استان سیستان وبلوچستان به واسطه ی همجواری با مرزهای آبی و خشکی و جوان بودن بافت جمعیتی یکی از مهم ترین کانون های عرضه و مصرف لوازم آرایشی در کشور محسوب می شود.

وی در ادامه گفت: صنعت لوازم آرایشی به لحاظ تقاضا برای کالاهای این صنعت و ویژگی های جمعیتی کشور ، صنعتی با اهمیت و به عنوان فرصت مناسب برای سرمایه گذاری محسوب می‎شود و ضرورت حمایت از تولید داخلی و ساماندهی واردات به شدت احساس می شود.

نامی در انتها ابراز امیدواری کرد تا انعقاد سند همکاری مشترک بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد طراحی و همکاری در اجرای برنامه هایی با هدف ارتقاء امنیت و شفافیت اقتصادی و ایجاد سازوکارهای مربوطه، پیشگیری از قاچاق کالا موجب شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه   به نقل از ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *