x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / سختی كار و نامتعادل بودن حقوق‌ها مشكل اساسی پزشكی قانونی است

سختی كار و نامتعادل بودن حقوق‌ها مشكل اساسی پزشكی قانونی است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشكی قانونی كشور دكتر احمد شجاعی در ادامه برنامه های سفر استانی به كرمانشاه با دكتر الیاسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان دیدار كرد.

در این دیدار دكتر شجاعی با تأكید بر اینكه پزشكی قانونی سازمانی تخصصی و كارشناسی است، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته طی سال‌ های اخیر بخش قابل توجهی از مشكلات سازمان برطرف شده است اما دو مشكل عمده یعنی سختی و صعوبت نوع كار در پزشكی قانونی به ویژه آزمایشگاه و سالن تشریح و نیز نامتعادل بودن حقوق‌های پرداختی در كشور همچنان وجود دارد.

وی اظهار کرد: نوع كار در سالن تشریح و آزمایشگاه به گونه ای است كه كمتر كسی تمایل به انجام آن دارد و سختی كار در این بخش‌ها قابل مقایسه با ادارات دیگر نیست در حالیكه پرداختی پزشكان در سازمان های دیگر از جمله وزارت بهداشت بسیار بیشتر از پزشكان سازمان است. بنابراین باید حقوق‌ها با اشل منطقی در كشور توزیع شود.

رئیس سازمان پزشكی قانونی كشور افتتاح آزمایشگاه ژنتیك در كرمانشاه را قدم بزرگ در پاسخگویی به نیازهای غرب كشور دانست و افزود: آزمایشگاه ژنتیك كرمانشاه یكی از بهترین و پیشرفته ترین آزمایشگاه های ژنتیك كشور است و خدمات ارزنده ای را به هموطنان غرب كشور ارائه می كند.

دكتر شجاعی در این دیدار خواستار حمایت و توجه هر چه بیشتر سازمان مدیریت به پزشكی قانونی استان و تأمین نیازهای این اداره كل شد.

در ادامه دكتر الیاسی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز با ابراز تأسف از مشكلات كمبود بودجه در كشور برای تأمین تمامی نیازها و كمبودهای پزشكی قانونی اظهار داشت: سازمان مدیریت تمام تلاش خود را برای تأمین نیازهای پزشكی قانونی به كار می گیرد و در حد توان در این مسیر از هیچ كمك و مساعدت كوتاهی نخواهد كرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *