خانه / اخبار / اخبار قضایی / سختی کار و نامتعادل بودن حقوق‌ها مشکل اساسی پزشکی قانونی است

سختی کار و نامتعادل بودن حقوق‌ها مشکل اساسی پزشکی قانونی است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور دکتر احمد شجاعی در ادامه برنامه های سفر استانی به کرمانشاه با دکتر الیاسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان دیدار کرد.

در این دیدار دکتر شجاعی با تأکید بر اینکه پزشکی قانونی سازمانی تخصصی و کارشناسی است، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته طی سال‌ های اخیر بخش قابل توجهی از مشکلات سازمان برطرف شده است اما دو مشکل عمده یعنی سختی و صعوبت نوع کار در پزشکی قانونی به ویژه آزمایشگاه و سالن تشریح و نیز نامتعادل بودن حقوق‌های پرداختی در کشور همچنان وجود دارد.

وی اظهار کرد: نوع کار در سالن تشریح و آزمایشگاه به گونه ای است که کمتر کسی تمایل به انجام آن دارد و سختی کار در این بخش‌ها قابل مقایسه با ادارات دیگر نیست در حالیکه پرداختی پزشکان در سازمان های دیگر از جمله وزارت بهداشت بسیار بیشتر از پزشکان سازمان است. بنابراین باید حقوق‌ها با اشل منطقی در کشور توزیع شود.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افتتاح آزمایشگاه ژنتیک در کرمانشاه را قدم بزرگ در پاسخگویی به نیازهای غرب کشور دانست و افزود: آزمایشگاه ژنتیک کرمانشاه یکی از بهترین و پیشرفته ترین آزمایشگاه های ژنتیک کشور است و خدمات ارزنده ای را به هموطنان غرب کشور ارائه می کند.

دکتر شجاعی در این دیدار خواستار حمایت و توجه هر چه بیشتر سازمان مدیریت به پزشکی قانونی استان و تأمین نیازهای این اداره کل شد.

در ادامه دکتر الیاسی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز با ابراز تأسف از مشکلات کمبود بودجه در کشور برای تأمین تمامی نیازها و کمبودهای پزشکی قانونی اظهار داشت: سازمان مدیریت تمام تلاش خود را برای تأمین نیازهای پزشکی قانونی به کار می گیرد و در حد توان در این مسیر از هیچ کمک و مساعدت کوتاهی نخواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *