x
سایت وکیل / agency / سعیدی جهاد دانشگاهی شعار ما می‌توان

سعیدی جهاد دانشگاهی شعار ما می‌توان

سعیدی: جهاد دانشگاهی شعار «ما می‌توانیم» را محقق کرد

محمد اسماعیل سعیدی

نماینده‌ مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی شعار «ما می‌توانیم» را محقق کرده است، گفت: باید از فعالیت‌های جهاددانشگاهی بیش از پیش حمایت شود.

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به عملکرد جهاد دانشگاهی در راه تحقق اقتصاد دانش بنیان و اجرای نقشه جامع علمی کشور، اظهار داشت: در اولین‌ سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به اقتصاد دانش‌بنیان و پیشرفت در زمینه‌های علمی بیشتر احساس می‌شد، چرا که از قافله‌ علمی دنیا فاصله‌ قابل توجهی گرفته بودیم.

وی با تاکید بر اینکه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل فاصله‌ زیاد با قافله‌ علمی دنیا برخی بر این باور بودند که حرکت در این مسیر، غیرممکن است، اضافه کرد: در این زمان جمعی از انسان‌های متخصص، متعهد و دلسوز گردهم آمده و در قالب جهاد دانشگاهی فعالیت‌های علمی با پشتوانه‌ای قوی را در این مسیر شروع کردند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های علمی جهاددانشگاهی، به‌ویژه در دوران دفاع مقدس، تاکید کرد: پیشرفت‌های علمی خوبی در این دوران در پی فعالیت‌های سازمان جهاددانشگاهی حاصل شد و همواره طی سالیان گذشته نیز حرکت‌های علمی، پژوهشی، اشتغال و کارآفرینی، تجاری‌سازی علم، تولید و صنعت و… داشته و موفقیت‌های بسیاری کسب کرده است.

نماینده‌ مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید ارتباط جهاددانشگاهی با بخش تولید و وزارت‌خانه‌ها افزایش یابد، تصریح کرد: وزارت‌خانه‌ها مصرف‌کننده‌ علم بوده و باید ارتباط جهاد دانشگاهی با بخش خصوصی بیشتر شود؛ چرا که این اقدام باعث می‌شود تا یافته‌های علمی و تحقیقاتی تجاری‌سازی شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *