x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / سوء مدیریت،منجر به حفر چاه‌های غیرمجاز در جنوب استان شده است

سوء مدیریت،منجر به حفر چاه‌های غیرمجاز در جنوب استان شده است

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، احمدعلی انجم روز رئیس دادگستری شهرستان جیرفت در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان جیرفت گفت: چاه های غیرمجاز منطقه جیرفت از برق غیرمجاز هم استفاده می کنند و با برداشت بی رویه آب موجب کاهش سطح آب های زیرزمینی در این منطقه می شوند.

وی اظهار کرد: یکی از مصادیق حفظ بیت المال، حفاظت از منابع آبی است و امروز این مشکل یکی از دغدغه های مردم است.

این مقام قضایی ادامه داد: احداث سدهای بالادست هلیل رود موجب بروز کم آبی و ایجاد چاه های غیرمجاز توسط مردم در این منطقه می شود.

رئیس دادگستری جیرفت تصریح کرد: مدیران آب منطقه ای استان کرمان اذعان دارند وضعیت آب شهرستان جیرفت در شرایط خطر و بحران قرار دارد لذا باید در این زمینه همه مشارکت کنند تا این مشکل برطرف شود.

وی افزود: اداره آب منطقه ای باید در زمینه مدیریت صحیح مصرف آب اقدام کند.

انجم روز بیان کرد: مدیریت آب کف رودخانه های منطقه جنوب به عهده اداره آبیاری است و در مناطق سردسیر این امر به مشکل تبدیل شده که اداره آبیاری شهرستان جیرفت باید این بخش را مدیریت کند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت نیز گفت: شرکت آب منطقه ای حریم رودخانه های جیرفت را مستند سازی کند تا از سوء استفاده ها در این زمینه جلوگیری شود.

مجید رستمی افزود: مسئولان در زمینه واگذاری زمین ها توجه ویژه ای داشته باشند که در کاربردی مشخص شده مورد استفاده قرار بگیرند.

وی بیان کرد: با کوره های زغال به دلیل از بین بردن ذخایر جنگلی در شهرستان جیرفت برخورد قاطع می شود.

وی با بیان اینکه 97 درصد آب منطقه جنوب کرمان در بخش کشاورزی صرف می شود افزود: باید در این زمینه به صورت تخصصی عمل کرد تا از آب استفاده بهینه شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت خاطرنشان کرد: آب سرمایه ای است متعلق به تمام نسل ها پس باید به اندازه مصرف کنیم تا آیندگان هم از این نعمت استفاده کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *