Home / اخبار / اخبار قضایی / سیاست اصلاح و درمان در کمپ‌ها با جدیت دنبال شود/ ضرورت ارائه برنامه‌های فرهنگی و معنوی در کمپ‎ها

سیاست اصلاح و درمان در کمپ‌ها با جدیت دنبال شود/ ضرورت ارائه برنامه‌های فرهنگی و معنوی در کمپ‎ها

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، «عباس قاسمی» در نشست اعضای کارگروه عملیاتی کردن آیین نامه مراقبت بعد از خروج زندانیان اظهار داشت: دولت تاکنون به دلیل کمبود اعتبارات و بودجه نتوانسته اصلاح و درمان را به خوبی عملیاتی کرده و نتایج ارزشمندی را در این حوزه‌ها کسب کند.

وی با اشاره به اینکه باید در زمینه کاهش 5 درصدی اعتیاد در جامعه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود، افزود: در این زمینه باید از تجربیات موفق استان‌های دیگر استفاده کرده و گام‌های تأثیرگذاری را در کاهش اعتیاد در جامعه برداریم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: تمامی سازمان‌هایی که در زمینه رفع معضلات و مشکلات اعتیاد هزینه دریافت می‌کنند، باید این بودجه را در این حوزه مورد استفاده قرار دهند و اگر این گونه نشود این سازمان‌ها دچار جرم شده‌اند و باید با آن‌ها برخورد قانونی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از خروج زندانیان معتاد از زندان باید زمینه ایجاد شغل برای این افراد در جامعه مهیا باشد تا بتوانیم در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی با جدیت بیشتری گام برداریم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: باید در زمینه افزایش احساس مسئولیت در معتادان بهبود یافته برای این افراد شغل‌هایی در نظر گرفته شود و این افراد به دستگاه‌های اجرایی به منظور به کارگیری و اشتغال معرفی شوند.

قاسمی بیان داشت: گزارش عملکرد از دستگاه‌های اجرایی در زمینه به کارگیری این افراد باید خواسته شود و تدابیری به منظور آموزش افراد معتاد در کمپ‌ها اندیشیده شود.

وی با تاکید بر اینکه ارائه برنامه‌های فرهنگی و معنوی در کمپ‌ها باید در اولویت قرار گیرد، خاطر نشان کرد: با تقویت معنویت در بین این افراد به طور حتم از بازگشت مجدد معتادان بهبود یافته به چرخه اعتیاد جلوگیری شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: باید به مراقبت معتادان بعد از درمان توجه و نگاه ویژه‌ای صورت گیرد و در این زمینه تمامی دستگاه‌ها به وظیفه خود عمل کنند تا شاهد کاهش این معضل و آسیب اجتماعی در جامعه باشیم.

قاسمی افزود: عدم بازگشت مجدد معتادان بهبود‌یافته به مواد مخدر در گروی اجرای کامل آیین‌نامه مراقبت پس از خروج معتادان است که باز اجتماعی کردن این افراد، مستلزم همکاری و تغییر نگرش تمامی بخش‌ها به این مسئله است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *