x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / شرط ما همواره این بوده که کنسرت‎ها سالم اجرا شود/ لغو کنسرت موسیقی در سبزوار در راستای پیشگیری از اقدامات خلاف قانون و شرع بود

شرط ما همواره این بوده که کنسرت‎ها سالم اجرا شود/ لغو کنسرت موسیقی در سبزوار در راستای پیشگیری از اقدامات خلاف قانون و شرع بود

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی ،حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در نشست خبری مسئولان دستگاه قضایی استان علاوه بر تجلیل از همراهی و همکاری رسانه ها با دستگاه قضا، مباحث و پرسش های متعددی نیز از جانب خبرنگاران مطرح شد که دستگیری شهرام جزایری در مشهد، آخرین وضعیت پدیده ، جلوگیری از تصرفات جدید در ارتفاعات، نظر قطعی مقامات قضایی استان درباره کنسرت های موسیقی و پرونده حقوق های نجومی مدیران استان از آن جمله بود.

حجت الاسلام مظفری گفت: مطالب منتشر شده توسط رسانه ها هم می تواند نظام را به چالش بکشد و هم باعث دوام و قوام جامعه شود و متأسفانه در برخی موارد اصحاب رسانه و مطبوعات دچار آفت هایی شده اند و از نمونه آن می توان به گفت و گوی دادستان مرکز استان با درباره کنسرت ها اشاره کرد که همین گفت و گو توسط رسانه‎ای دیگر با استفاده از تصاویر دادستان در مراسم اعدام سارقان مسلح در 7 یا 8 سال قبل، پخش شد و این گونه به ذهن بیننده القا کرد که دستگاه قضایی فقط به دنبال خشونت است.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با بیان اینکه دستگاه قضا با اصل برگزاری کنسرت ها هیچ مخالفتی ندارد، اظهار کرد: اگر مسئله ای غیر از این توسط برخی افراد یا جریان ها مطرح شود، افترا و عملی غیر اخلاقی است و حق تعقیب برای دستگاه قضایی محفوظ است.

وی ادامه داد: شرط ما همواره این بوده که کنسرت ها سالم اجرا شود با این حال وقتی موارد متعددی از برگزاری کنسرت ها را بررسی کردیم، متوجه شدیم هیچ کدام با فضایل اخلاقی همخوانی ندارد و بنابراین در هیچ جای کشور نباید این کنسرت ها برگزار شود، چه برسد به مشهد که پایتخت معنوی ایران است.

حجت الاسلام مظفری با بیان اینکه تا امروز هیچ یک از متصدیان برگزاری کنسرت ها برای برگزاری کنسرت بدون اینکه موازین اسلامی زیر سوال برود، تضمینی نداده اند، تصریح کرد: در مورد لغو کنسرت موسیقی در سبزوار نیز این اقدام دادستان سبزوار در راستای دستور دادستان مرکز استان بود که متن این نامه هم در فضای مجازی منتشر شده است و لغو این کنسرت نیز در راستای پیشگیری از اقدامات خلاف قانون و شرع بوده است.

وی ادامه داد: در این مورد مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مانع اقدام سازمان های نظارتی نیست، همان گونه که دولت هم گاهی مجوزی صادر می کند و دیوان عدالت اداری این مجوز را لغو می کند.

وی درباره گسترش طرح عفاف و حجاب در دستگاه ها و نهادهای دولتی نیزگفت: برخی به بهانه ضرورت آزادی، شخصیتی برای زن باقی نمی گذارند و بیشتر به دنبال فساد در جامعه هستند، از این رو این برنامه را دادستان مرکز استان اعلام کرده و قرار است دستگاه قضایی نیز پشتیبان آن باشد تا با همکاری مدیران همه دستگاه های استانی به مرحله اجرا درآید.

مظفری افزود: اظهارات وزیر کشور در مورد اینکه لغو کنسرت ها باعث هزینه برای نظام خواهد شد سخنان درستی نیست وزیر کشور به جای نگرانی برای هزینه دستگاه قضا بهتر است نگران هزینه برای نظام باشد.

وی همچنین با انتقاد از عملکرد یک روزنامه شهری برای انتشار مطلبی خلاف واقع درباره مهریه اظهار کرد: این مطلب به هیچ عنوان در شأن این روزنامه نبود و باید گفت مهریه از جمله دغدغه های اصلی مسئولان نظام است، با این حال اعلام می کنم که حتی در یک مورد از اصحاب رسانه شکایت نکرده ایم.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه به مسئله بررسی حقوق های نجومی در استان نیز اشاره کرد و گفت: در استان ما نیز برخی افراد وابسته به سازمان های دولتی یا عمومی گرفتار این قضیه نامتعارف هستند، بنابراین در مرحله اول از سازمان بازرسی خواستار ورود به این مسئله شدیم و در مرحله دوم این افراد ملزم به استرداد حقوق های ناروا خواهند شد و در مرحله بعدی مجازات مدیران متخلف در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: تا به امروز حتی یک مورد هم از پرونده حقوق های نجومی در بخش های قضایی و سازمان های وابسته اش به ثبت نرسیده است، ضمن اینکه تعداد مدیران فاسد بسیار اندک است و نباید عملکرد آنها به حساب سایر مدیران خدوم نظام گذاشته شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *