خانه / اخبار / اخبار قضایی / شکوفایی و رونق اقتصاد به پشتوانه قدرت و اقتدار نظام اسلامی است

شکوفایی و رونق اقتصاد به پشتوانه قدرت و اقتدار نظام اسلامی است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دادگستری کل استان گیلان، احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان گیلان در نشست تعامل فرماندهان نیروی انتظامی گیلان با مسئولان قضایی با بیان اهمیت،جایگاه و منزلت نیروی انتظامی و تاثیر اقدامات آنان در برقراری امنیت جامعه تصریح کرد: امروز دشمنان حسرت امنیت و آرامش کشورما را داشته و از تمام توان خود در سلب امنیت ایران استفاده می کنند.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه افزود: شکوفایی و رونق اقتصاد و فرهنگ به پشتوانه قدرت و اقتدار نظام اسلامی است و بخش قابل توجهی از این اقتدار با فداکاری نیروهای نظامی و انتظامی محقق می شود.

سیاوش پور نیروی انتظامی و دستگاه قضایی را مکمل یکدیگر دانست و تاکید کرد: فعالیت های این دو دستگاه خصوصا در حوزه پرونده های کیفری پیوستگی زیادی دارد.

ارشدترین مقام قضایی استان با اعلام اینکه کاهش مدت زمان وقوع جرم و اجرای مجازات تاثیرات مثبتی بر جامعه دارد افزود : این مسئله باعث احساس امنیت بیشتر در سطح جامعه خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به شرایط خاص گردشگری ،جمعیت متراکم گیلان و تردد مسافران تصریح کرد: امنیت در استان در سطح مطلوبی بوده و به جهت نجابت و فرهنگ بالای مردم گیلان، جرائم خشن در استان بسیار ناچیز میباشد.

سردار میرحیدری فرمانده نیروی انتظامی گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از متخلفان جرائم مهمه از خارج از استان وارد می شوند تصریح کرد: با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی راهکارهای لازم در جهت مجازات هرچه بیشتر مجرمان اندیشیده شود.

سردار میرحیدری با گلایه مندی از بعضی از دستگا ه های اجرایی که در حفظ حقوق بیت المال کوتاهی می نمایند گفت: نهادهای اجرایی باید حقوق مردم را در اولویت امور خود قرارداده و واز تضییع حقوق مردم اجتناب نمایند.

فرمانده نیروی انتظامی استان در پایان با تشکر از روسای دادگستری ها و دادستانها به جهت همکاری و تعامل سازنده با فرماندهان نیروی انتظامی شهرستان ها خاطر نشان کرد: این همیاری و همدلی موجب تقویت روحیه پرسنل نیروی انتظامی خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *