x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / ضرورت افزایش فضای مراکز ترک اعتیاد دولتی

ضرورت افزایش فضای مراکز ترک اعتیاد دولتی

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، «محمد یادگاری» سرپرست دادسرای انقلاب اراک با تاکید بر لزوم افزایش فضای مراکز ترک اعتیاد دولتی اظهار داشت: هم اکنون در استان مرکزی یک مرکز ترک اعتیاد دولتی وجود دارد که پاسخگو نیست و نیاز به افزایش فضا و امکانات دارد.

وی تصریح کرد: برای افراد معتاد که به مراکز درمانی ترک اعتیاد معرفی می‌شوند دو ماده قانونی وجود دارد، ماده 15 افرادی هستند که به صورت خود معرف به این مراکز مراجعه می‌کنند و تحت درمان قرار می‌گیرند و برای این افراد هیچ سوء پیشینه و پرونده قانونی تشکیل نخواهد شد.

وی با اشاره به موضوع مراقبت از معتادان پس از درمان افزود: این مورد مربوط به معتادان ماده قانونی 16 است که توسط پلیس مواد مخدر دستگیر می‌شوند و به مرکز ترک اعتیاد دولتی ارجاع داده می‌شوند و در محاکم قضایی به جرم این افراد پرداخته می‌شود.

یادگاری خاطر نشان کرد: باید از ورود افراد معتادی که توسط پلیس مواد مخدر دستگیر می‌شوند به کمپ‌های خصوصی جلوگیری شود تا از ایجاد مشکل برای افراد معتاد خود معرف به مرکز درمانی خصوصی جلوگیری شود.

این مسول با اشاره به اینکه باید در زمینه خود معرفی افراد به کمپ‌ها برنامه‌ریزی شود، بیان داشت: اگر این اقدام انجام شود به طور قطع ورودی دادسرا کاهش یافته و از بازگشت مجدد فرد معتاد به چرخه اعتیاد جلوگیری خواهد شد.

سرپرست دادسرای انقلاب اراک اظهار کرد: علت اینکه معتادان بهبود یافته مجدداً به چرخه اعتیاد باز‌می‌گردند ایجاد مشکل در نحوه درمان و یا مراقبت بعد از درمان است که باید مورد بازنگری و تجدید نظر قرار گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *