خانه / اخبار / اخبار قضایی / ضرورت بهره‎برداری از ظرفیت مشارکت‎های مدنی برای ارتقای امنیت اجتماعی

ضرورت بهره‎برداری از ظرفیت مشارکت‎های مدنی برای ارتقای امنیت اجتماعی

«غلامرضا باغ شیرین» رئیس اداره پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان، در گفت‏‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، با تشریح ابعاد و ضرورت ارتقای امنیت اجتماعی اظهار کرد: امنیت یک مفهوم چند بعدی و یک محصول اجتماعی محسوب می شود که در یک تعبیر کلی نبود تهدیدات داخلی و خارجی و وجود شرایط مطلوب برای تحقق اهداف و خواسته های جمعی قلمداد می شود.

وی ادامه داد: امنیت پیش نیاز توسعه انسانی و رضایت اجتماعی است و رشد اقتصادی و افزایش توان ملی در عرصه‎های منطقه‎ای و جهانی تنها در پرتو حفظ و اشاعه امنیت اجتماعی دست یافتنی است.

این مسئول با تاکید بر ویژگی های خاص استان سیستان و بلوچستان و اهمیت مقوله امنیت سرزمینی افزود: سیستان و بلوچستان با 11 درصد وسعت کشور و بیش از یک هزار کیلومتر مرز مشترک با کشورهای مجاور یک استان منحصر به فرد است که با تنوع قومی، مذهبی ، توسعه انسانی محدود و زیر ساخت های اقتصادی و شغلی ناکافی مدیریت امنیت اجتماعی را بیش از پیش حایز اهمیت می سازد و این مهم تنها در تحقق مناسب مشارکت میان بخشی و بهره‎برداری از ظرفیت مشارکت‎های مدنی، طوایف و معتمدین عملیاتی می شود.

وی خاطر نشان کرد: در حالی که کشورهای مجاور ایران اسلامی به نوعی در آتش جریانات تروریستی و تکفیری دچار زوال و ناتوانی هستند جمهوری اسلامی ایران یکی از بالاترین ضرایب امنیتی روانی و اجتماعی در جهان را داراست.

وی گفت: برگزاری مناسبت های مذهبی و مراسمات ملی همچون روز ارتش، روز قدس، مراسم لیالی قدر و عید سعید فطر از ابتدای سال جاری با امنیتی مثال زدنی نشانی از شاخص امنیت بالای استان در دفع و پاسخگویی قاطع به تهدیدات داخلی و برخی عناصر مزدور است.

باغ شیرین در پایان ابراز امیدواری کرد تا با مشارکت نهادهای متولی معدود نقاط قرمز امنیتی استان نیز مرتفع شود.

انتها پیام/

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه   به نقل از ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *