خانه / اخبار / اخبار قضایی / ضرورت تعیین تکلیف اراضی بانک زمین بهشهر/ بخشی از این اراضی مورد تصرف اشخاص قرار گرفته است

ضرورت تعیین تکلیف اراضی بانک زمین بهشهر/ بخشی از این اراضی مورد تصرف اشخاص قرار گرفته است

حجت الاسلام و المسلمین جعفری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی بر تعیین تکلیف بیش از ۶ هزار هکتار از اراضی زمین در شرق استان تاکید کرد.

وی با اشاره به اراضی موسوم به بانک زمین در شرق استان اظهارکرد: در سال ۱۳۷۲ از سوی وزارت کشاورزی بیش از ۱۸ هکتار از اراضی ملی منطقه شرق استان محدوده بهشهر و گلوگاه بصورت بلاعوض به شرکت توسعه و عمران اراضی کشاورزی (بانک زمین) واگذار تا پس از اجرای عملیات زیربنایی در اجرای سیاستهای وزارت کشاورزی به متقاضیان واگذار گردد که علی رغم گذشت چند دهه اقدامی صورت نپذیرفت.

جعفری گفت: بر اساس سوابق حفاظت محیط زیست کشور در سال ۸۲ مدعی شد که بخشی از اراضی موصوف (حدود ۸۳ درصد) در داخل محدوده طرح پناهگاه حیات وحش میانکاله قرار دارد و هرگونه تغییر کاربری در آن ممنوع می باشد در نتیجه با پیگیریهای انجام شده اراضی موصوف در حدود ۱۲۰۰۰ هکتار به محیط زیست بازگردانده شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران ادامه داد:باقی مانده اراضی موصوف بیش از ۶۰۰۰ هکتار در اختیار مدیریت بانک زمین جهت اجرای طرح های گردشگری به مجتمع گردشگری ،صنعتی و کشاورزی واگذار شد تاکنون اقدام خاصی انجام نگرفته است و بخش از اراضی نیز حسب گزارش مدیر کل بازرسی استان مورد تصرف اشخاص نیز قرار گرفته است.

دبیرشورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی اظهارکرد: با عنایت به موارد مذکور و گزارش نهادهای مربوطه از جمله فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران-ساری به شورای حفظ حقوق بیت المال استان در دستور کار این شورا قرار گرفته و طبق مصوبات مقرر گردید دادستان ساری ضمن بازدید میدانی و بررسی اسناد با حضور مراجع مسئول و متولی نسبت به تهیه گزارش جامع جهت اتخاذ تصمیم نهایی و تعیین تکلیف اراضی مذکور اقدام گردد که موضوع بصورت فوق العاده در حال پیگیری است.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *