عدم پرداخت بیمه عمر مکمل

با سلام

چندی پیش مادر بزرگ بنده فوت کردند و در حالی که حدود 30 سال به صورت ماهیانه حق بیمه عمر و بیمه عمر مکمل را پرداخت می کرد اما پس از فوت, بیمه با این دلیل که در سن 74 سالگی فوت کرده اند و بالای 70 سال بوده اند از پرداخت بیمه عمر مکمل امتناع کرده و فقط بیمه عمر را پرداخت نموده در حالی که مبلغ بیمه عمر مکمل 3 برابر بیمه عمر وی بوده . همچنین در پیامکی به شماره موبایل ایشان اعلام شده که در صورت تقاضا از انصراف از بیمه عمر مکمل به فلان جا مراجعه کنید .

می خواستم بدانم این پیامک به این دلیل نیست که باید بیمه مکمل پرداخت شود و عدم پرداهخت در صورت تقاضای انصراف ما است؟ و آیا شرکت بیمه حق دارد با این که تا 74 سالکی حق بیمه مکمل عمر ماهیانه دریافت می کرده به بهانه فوت بالای 70 سال از پرداخت مبلغ بیمه امتناع ورزد ؟ راهکار قانونی جهت دریافت مبلغ مذکور چیست ؟

با تشکر

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

دریافت مستمری در صورتیکه فرد از تامین اجتماعی حقوق بگیرد امکان پذیر است؟

با سلام
با توجه به اینکه متاسفانه تا کنون نتوانستم شغلی پیدا کنم پدرم کارمند بازنشسته هستند می خواستم بدانم علاوه بر مستمری که در اینده دریافت خواهم کرد تحت پوشش کدام بیمه (دولتی و خصوصی)قرار بگیرم از مزایای دریافت مستمری بهره مند خواهم شد؟و در صورتی که کار موقت پیدا کنم مستمری که از جانب پدرم دریافت خواهم کرد به چه صورتی خواهد بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *