x
سایت وکیل / agency / فردا وضعیت هوای تهران چگونه خواهد بود؟

فردا وضعیت هوای تهران چگونه خواهد بود؟

فردا وضعیت هوای تهران چگونه است؟

استانها/ كاهش دما

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران از افزایش آلاینده‌های استان تهران از روز شنبه، چهار مهر خبر داد و افزود: البته احتمال رسیدن کیفیت هوای فردا به شرایط ناسالم ضعیف است.

محمد رستگاری در گفت‌وگو با خبرنگار«محیط‌ زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی به علت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی از روز شنبه گفت: فردا شنبه با توجه به بازگشایی مدارس و تردد بیشتر دانش‌آموزان برای رفتن به مدرسه نسبت به چهارشنبه اول مهر، قطعاً ترافیک بیشتر خواهد بود و شاهد افزایش آلاینده‌ها در استان تهران خواهیم بود.

وی با بیان اینکه امروز کیفیت هوای تهران خوب است و شاخص کیفیت هوا 66 بوده است، افزود: فردا افزایش میزان آلاینده‌ها را خواهیم داشت و به خوبی امروز نخواهد بود؛ اما در حدی نخواهد بود که به شرایط ویژه‌ای برسد؛ بنابراین شاخصی که برای فردا اعلام خواهد شد خیلی بالا نخواهد بود و احتمال اینکه کیفیت هوای روز آینده به شرایط ناسالم برسد، ضعیف است.

رستگاری با اشاره به اینکه شاخص کیفی هوای تهران امروز (جمعه) در وضعیت سالم قرار دارد، افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوای دیروز صبح تهران 90 بوده و برای امروز صبح شاخص کیفیت هوا 60 پیش‌بینی شده است. بنابراین وضعیت کیفی هوای تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 امروز در وضعیت سالم قرار دارد.

وی تصریح کرد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون 66، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون 49، دی اکسید گوگرد 25، دی اکسید نیتروژن 60، ازن 44 و منواکسید کربن 49 است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *