Home / اخبار / اخبار قضایی / فضای مجازی به عامل اصلی طلاق‌ها تبدیل شده است

فضای مجازی به عامل اصلی طلاق‌ها تبدیل شده است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری شهرستان اهر، حجت الاسلام محمدعلی نظری در دومین جلسه قرارگاه فرهنگی شهرستان اهر، اظهار داشت: اغلب دستگاه های فرهنگی شهرستان اهر از آسیب های اجتماعی اطلاع دارند و حتی با این آسیب ها نیز درگیر هستند و عدم رعایت حجاب و عفاف یکی از این آسیب هاست.

وی افزود: مدل لباس، نحوه آرایش و پوشش از دیگر آسیب های اجتماعی است تاکنون راهکار مناسبی پیدا نشده در حالی که نه تنها نحوه پوشش در جامعه اصلاح نمی شود بلکه هر روز گسترش می یابد.

حجت الاسلام نظری با اشاره به اینکه مسائل خانواده، طلاق و اخلاق در خانواده از جمله مهترین مواردی است که بیشتری پرونده های دستگاه قضایی شهرستان اهر به آنها تعلق دارد، گفت: در کشور برای هر موضوعی آموزش داریم و به جهت مقابله با برخی آسیب ها نیازمند گسترش و ترویج آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی هستیم و متاسفانه برخی ها که هیچ درکی از سختی های زندگی ندارند با کوچک ترین مسائل پیش آمده موضوع جدایی و طلاق را به پیش می کشند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با ابراز تاسف از اینکه مصرف مشروبات الکلی در مجالس عروسی به نوعی عادت تبدیل شده است، ادامه داد: عده ای سنت های غلط را جایگزین سنت های حسنه کرده اند و به این فکر هستند که اگر در مجالس عروسی مشروبات الکلی نباشد از برگزاری عروسی سالم خودداری می کنند.

وی به آسیب های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز اشاره کرد، بیان داشت: فضای مجازی علی رغم این که در زمینه های فرهنگی و اطلاع رسانی فوایدی دارد متاسفانه به دلیل عدم استفاده صحیح، ضررهای ناموسی و عفتی دارد که از این رو موجب شکایت های مردمی می شود ولی اگر قبلاً یکی از عوامل طلاق، اعتیاد مطرح می شد اما اکنون فضای مجازی از دلایل طلاق در جامعه شده است.

حجت الاسلام نظری اعتیاد و مصرف مواد مخدر را یکی دیگر معضلات و آسیب های اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: سن مصرف مواد مخدر در افراد جامعه به سنین کمتر شیوع یافته و همین مواد مخدر نه تنها آینده جوانان را به سمت تباهی می کشد بلکه زنگ خطری برای جوامع اسلامی است.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با تأکید بر اینکه مردم در هنگام بروز حتی یک تصادف همدیگر را تحمل نکرده و درگیر می شوند، اضافه کرد: نزاع و درگیری از جمله پرونده هایی است که دستگاه قضایی با این مسائل دست و پنجه نرم می کند در حالی که برای هر چیزی قوانینی وضع شده و عده ای با نزاع های فردی و دسته جمعی نه تنها قوانین را نادیده می گیرند بلکه در نظم و امنیت جامعه خلل ایجاد می کنند.

وی با اشاره به عدم آشنایی بنگاه های معاملاتی مسکن و خودرو با احکام اسلامی، خاطرنشان کرد: برخی افراد سودجو قطعه زمینی را به چندین نفر می فروشند در حالی که این نوع زمین ها سند رسمی هم ندارد و حتی نمی توان خریدار اولیه و مالک اصلی زمین را شناسایی کرد و همین کلاهبرداری ها نتیجه ای جزء عدم آشنایی با احکام اسلامی ندارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *