x
سایت وکیل / agency / قرارداد توتال با شجاعت بسته شد

قرارداد توتال با شجاعت بسته شد

قرارداد توتال با شجاعت بسته شد

قره خانی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قرارداد توتال با شجاعت از سوی وزارت نفت و با همکاری مجلس بسته شد، گفت: کل این قرارداد ۱۲میلیارد دلار و در طول ۲۰ سال خواهد بود که می‌تواند برداشتی ۸۵ میلیارد دلاری را به ایران تزریق کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آنا، اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در مراسم افتتاح خط لوله انتقال گاز دامغان- نکا ادامه داد: علاوه بر نفع اقتصادی این پروژه، امکان انتقال دانش فنی و تکنولوژی نیز به کشور فراهم شده است.

وی با اظهار امیدواری درخصوص اینکه ایران در سال‌های آینده بتواند به جایگاه درخور خود در صنایع نفت و گاز دنیا برسد، ادامه داد: در حال حاضر ایران مقام اول نفت و گاز جهان را دارد و باید برای رسیدن به جایگاه مطلوب تلاش شود.

وی از وزیر نفت درخواست کرد تا وزارت را برای دولت دوازدهم بپذیرد.

قره‌خانی گفت: باج‌خواهی ترکمنستان در صادرات گاز به ایران قابل قبول نیست و در شأن ملت و اقتدار نظام نمی‌باشد.

وی به برداشت سه برابری قطر از پارس جنوبی در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: این موضوع ننگی بود که برای هیچ‌کدام‌مان قابل قبول نبود و همه خواهان این بودند که ایران برداشتی مساوی از قطر داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به افتتاح همزمان ۵ فاز پارس جنوبی در ابتدای سال افزود: اکنون به نقطه سربه‌سر برداشت با قطر رسیده‌ایم و روزانه ۶۰۰میلیون مترمکعب گاز از این میدان برداشت می‌شود.

وی تاکید کرد: البته در لایه نفتی پارس جنوبی هنوز از کشور همسایه عقب هستیم و امیدواریم با قراردادهایی که با کشورهای خارجی بسته می‌شود بتوانیم در آینده ۱۲۵هزار بشکه در روز نفت از این لایه برداشت کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *