x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / قضات از اهرم‌های قانونی برای تخفیف مجازات‌ استفاده کنند/ کاهش 2 درصدی پرونده‌های وارده به دادگاه‌های خانواده

قضات از اهرم‌های قانونی برای تخفیف مجازات‌ استفاده کنند/ کاهش 2 درصدی پرونده‌های وارده به دادگاه‌های خانواده

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، عباس پوریانی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در مراسم معارفه سرپرست جدید مجتمع قضایی عدالت با اشاره به مشکلات و کمبودهای موجود در این مجتمع گفت: مشکلاتی نظیر کمبود نیروی اداری و قضایی در این مجتمع احساس می‌شود و خلأها و کمبودهایی که در دادگاه های تهران وجود دارد در بسیاری از استانهای دیگر وجود ندارد و کمتر دیده می‌شود، لذا ما تلاش کرده ایم که این مشکلات و کمبودها را مرتفع کنیم.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات ما در دادگاه های عمومی و انقلاب تهران عدم وجود ساختمان است. مجتمع هایی مثل شهید قدوسی ، محلاتی و مدرس مشکلاتی مثل کمبود ساختمان اداری دارند.

این مقام قضائی گفت: خوشبختانه با حمایت های مسئولین به خصوص ریاست قوه قضائیه 7 ساختمان جدید در حال احداث است و تا سال آینده مشکل کمبود ساختمان برطرف خواهد شد.

پوریانی اظهار کرد: کارکنان این مجتمع جزو بهترین نیروها و کارکنان ما هستند که باید قدر این برتری را دانست و توقعی که از مجتمع عدالت می رود جز برپایی عدالت نیست.

پوریانی گفت: باید به خواسته های مردم به نحو احسن رسیدگی کرد، ما سختی های کار را می پذیریم و در تلاش برای رفع این مشکلات اقدام می کنیم.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان عالی قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: کاهش مجازات حبس و استفاده از مجازات های جایگزین حبس موضوع مهمی است که هم در بیانات مقام معظم رهبری و هم در سیاست های قوه قضائیه مورد تاکید قرار گرفته و ما باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

رئیس کل محاکم تهران افزود: با توجه به اینکه مجتمع عدالت شعبات کیفری دارد نیاز است که به این موضوع توجه شود و همکاران قضائی باید در کاهش زندانیان همت کنند و تا جایی که امکان دارد از اهرم های قانونی برای تخفیف مجازات ها استفاده شود.

این مقام قضائی به موضوع اطلاع رسانی اشاره کرد و گفت: در بحث اطلاع رسانی و خدمات ارائه شده توسط دستگاه قضا باید توجه ویژه صورت گیرد.

پوریانی اظهار کرد: باید در رابطه با مبارزه با مفاسد اطلاع رسانی شود و اگر فسادی کشف شد مردم آگاه شوند.

این مقام قضایی تصریح کرد: در سال گذشته شعب حقوقی ما نسبت به سال قبل 16 درصد افزایش ورودی پرونده داشته‌اند و در شعب خانواده نیز آمار ورودی 2 درصد کاهش داشته است. همچنین در مختومه شدن پرونده ها روند افزایشی به میزان 30 درصد را داشته ایم.
انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *