خانه / اخبار / اخبار قضایی / قضات از اهرم‌های قانونی برای تخفیف مجازات‌ استفاده کنند/ کاهش 2 درصدی پرونده‌های وارده به دادگاه‌های خانواده

قضات از اهرم‌های قانونی برای تخفیف مجازات‌ استفاده کنند/ کاهش 2 درصدی پرونده‌های وارده به دادگاه‌های خانواده

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، عباس پوریانی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در مراسم معارفه سرپرست جدید مجتمع قضایی عدالت با اشاره به مشکلات و کمبودهای موجود در این مجتمع گفت: مشکلاتی نظیر کمبود نیروی اداری و قضایی در این مجتمع احساس می‌شود و خلأها و کمبودهایی که در دادگاه های تهران وجود دارد در بسیاری از استانهای دیگر وجود ندارد و کمتر دیده می‌شود، لذا ما تلاش کرده ایم که این مشکلات و کمبودها را مرتفع کنیم.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات ما در دادگاه های عمومی و انقلاب تهران عدم وجود ساختمان است. مجتمع هایی مثل شهید قدوسی ، محلاتی و مدرس مشکلاتی مثل کمبود ساختمان اداری دارند.

این مقام قضائی گفت: خوشبختانه با حمایت های مسئولین به خصوص ریاست قوه قضائیه 7 ساختمان جدید در حال احداث است و تا سال آینده مشکل کمبود ساختمان برطرف خواهد شد.

پوریانی اظهار کرد: کارکنان این مجتمع جزو بهترین نیروها و کارکنان ما هستند که باید قدر این برتری را دانست و توقعی که از مجتمع عدالت می رود جز برپایی عدالت نیست.

پوریانی گفت: باید به خواسته های مردم به نحو احسن رسیدگی کرد، ما سختی های کار را می پذیریم و در تلاش برای رفع این مشکلات اقدام می کنیم.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان عالی قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: کاهش مجازات حبس و استفاده از مجازات های جایگزین حبس موضوع مهمی است که هم در بیانات مقام معظم رهبری و هم در سیاست های قوه قضائیه مورد تاکید قرار گرفته و ما باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

رئیس کل محاکم تهران افزود: با توجه به اینکه مجتمع عدالت شعبات کیفری دارد نیاز است که به این موضوع توجه شود و همکاران قضائی باید در کاهش زندانیان همت کنند و تا جایی که امکان دارد از اهرم های قانونی برای تخفیف مجازات ها استفاده شود.

این مقام قضائی به موضوع اطلاع رسانی اشاره کرد و گفت: در بحث اطلاع رسانی و خدمات ارائه شده توسط دستگاه قضا باید توجه ویژه صورت گیرد.

پوریانی اظهار کرد: باید در رابطه با مبارزه با مفاسد اطلاع رسانی شود و اگر فسادی کشف شد مردم آگاه شوند.

این مقام قضایی تصریح کرد: در سال گذشته شعب حقوقی ما نسبت به سال قبل 16 درصد افزایش ورودی پرونده داشته‌اند و در شعب خانواده نیز آمار ورودی 2 درصد کاهش داشته است. همچنین در مختومه شدن پرونده ها روند افزایشی به میزان 30 درصد را داشته ایم.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه   به نقل از ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *