خانه / اخبار / اخبار قضایی / قلع و قمع بناهای غیر مجاز در حریم رودخانه جاجرود + عکس

قلع و قمع بناهای غیر مجاز در حریم رودخانه جاجرود + عکس

حیدر فتاحی دادستان عمومی و انقلاب پردیس در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی از قلع و قمع تعدای از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه جاجرود خبر داد و گفت: پیروی گزارشات و شکایات متعدد اداره امور آب تهران بزرگ مبنی به ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه جاجرود توسط تعدادی از سودجویان و متعرضین به انفال، دادستانی به عنوان مدعی العموم وارد شده و پس از انجام تشریفات قانونی در اجرای تبصره 4 ماده 2 قانون نحوه توزیع عادلانه آب دستور قلع و قمع و تخریب کلیه بناهایی که در حریم و بستر رودخانه بود را صادرکرد که امروز این احکام اجرایی شد.

وی با هشدار به مسئولان دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید نظارت قانونی خود را در رابطه با پیشگیری از این جرایم انجام دهند. متاسفانه مسئولین اجرایی از باب نظارتی بسیار ضعیف هستند و بعضاً بخشدارها و دهیاران این تخلفات را به وقت به دستگاه قضایی گزارش نمی‌دهند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی طبق قانون، برخورد سریع و قاطعی با اینگونه تخلفات داشته داشته و اجازه ارتکاب این اعمال مجرمانه را نمی‌دهد و این افراد را به اشد مجازات محکوم می‌کند.

انتهای پیام/

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *