x
سایت وکیل / agency / لزوم تغییر زاویه دید رسانه‌ها برای مر

لزوم تغییر زاویه دید رسانه‌ها برای مر

لزوم تغییر زاویه دید رسانه‌ها برای مردم/ حقایق باید با ادبیات جدید بیان شود

خبرگزاری فارس: لزوم تغییر زاویه دید رسانه‌ها برای مردم/ حقایق باید با ادبیات جدید بیان شود

حجت الاسلام پناهیان گفت: رسانه‌ها باید زاویه دید و ادبیات خود را برای مردم تغییر دهند و حقایق باید با ادبیات جدید بیان شود.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در مجمع استادان قشر سازمان بسیج رسانه برگزار شد، گفت: در عصر جدید مهم‌ترین ابزار جنگ بین قدرت‌ها، رسانه است و این قدرت‌ها با رسانه در حال پیشبرد اهداف خود هستند که آثار آن از سلاح و بمب اتم نیز بیشتر است.

 وی افزود: بحث نفوذ در رسانه‌ها را باید جدی گرفت، بررسی این موضوع یک امر حیاتی است.

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به وصیت حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر عدم انحراف در رسانه‌ها گفت: متاسفانه اهمیت رسانه را آن گونه که امام و رهبری توصیه فرموده‌اند به عنوان فکر و اندیشه، معیار قرار دهند انجام نداده‌اند.

وی تصریح کرد: زحمت‌های بسیج رسانه که به صورت جهادی در این موضوعات قابل تقدیر است و احتیاج به گسترش همه جانبه این فعالیت‌ها دارد، بهترین نیروهای بسیجی در عرصه رسانه، بایستی توسط این سازمان به کار گرفته شود و هوشمندانه‌ترین فعالیت‌ها در عرصه رسانه طرح ریزی کنیم.

استاد بسیج رسانه افزود: بسیاری از متفکرین کشور در رشته‌های فنی وارد می‌شوند و این وظیفه بسیج است تا با استعدادیابی و جذب افراد متخصص در حوزه‌های مختلف ایثارگرانه وارد عرصه رسانه شود.

وی افزود: رسانه‌ها باید زاویه دید و ادبیات خود را برای مردم تغییر دهند. حقایق باید با ادبیات جدید بیان شود . ارتباط مردم با رسانه در این جاست که خود را نشان می‌دهد.  اصحاب رسانه باید دریافت خود را طوری بیان کنند که مرم به راحتی  آن را بفهمند.

حجت الاسلام پناهیان در ادامه افزود: اگر حاکمیت رسانه، دینی و با هدف ارتقاء سطح فرهنگ دینی و آموزه‌های اخلاقی و در خدمت انسان متعالی باشد هیچ تضادی میان دین و تکنولوژی نیست.

استاد بسیج رسانه تصریح کرد: رسانه‌ها هویت ابزاری دارند و می‌تواند در خدمت اندیشه‌ها و افکار مختلفی قرار گیرد. اگر در اختیار متدینان و مؤمنان باشد ارگان دین و مروج خدا باوری می‌شود و نقش تربیتی و معنوی را به اندازه ظرفیت رسانه‌ای خود بروز و ظهور پیدا می‌کند. باز از مرحوم امام نقل شده است که فرمودند: رسانه‌ها مربی ملت هستند. باید تربیت کنند کشور را افراد یک کشور را و باید خدمت کنند به ملت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *