x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / لزوم توجه ویژه دستگاه‌های متولی امر به موضوع عفاف و حجاب

لزوم توجه ویژه دستگاه‌های متولی امر به موضوع عفاف و حجاب

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، غلامعلی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی بر لزوم توجه ویژه دستگاه‌های متولی امر به موضوع عفاف و حجاب تاکید کرد و اظهار داشت با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی )در خصوص ساماندهی وضعیت فرهنگی کشور بخصوص گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و اینکه این موضوع را آحاد مردم متدین و علما مطالبه نموده و همچنین نارضایتی عمومی در خصوص موضوع بد حجابی که حتی در برخی موارد متاسفانه به بی حجابی منجر شده است که بیانگر این است که دستگاههای متولی امر عفاف و حجاب در این حوزه کم کاری دارند و موضوع عفاف و حجاب و گسترش فرهنگ ایرانی و اسلامی را باید جدی تر بگیرند.

وی ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در 1384 قانون راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را تصویب کرده و بر اساس آن دستگاه‌های متولی این امر وظایفشان مشخص شده است اما برخی از این وظایف با گذشت یک دهه هنوز اجرایی و عملیاتی نشده است .

صادقی گفت: نظر به هجمه دشمنان نظام جهت نابودی فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی در سطح جامعه و برنامه ریزی همه جانبه از سوی معاندین ، دهها شبکه فارسی زبان ماهواره ای به صورت 24 ساعته در حال ترویج فرهنگ های منحط غربی می باشند تا فرهنگ ملی و مذهبی کشورمان را نابود کنند و متاسفانه عده ای نیز در کشور عمداً و گاهی نیز سهواً این فرهنگ را گسترش می دهند که لازم است دستگاههای فرهنگی توجه ویژه ای بر این موضوع داشته باشند .

این مقام قضایی ادامه داد: با توجه به وجود بارگاه منور و ملکوتی امام رضا (ع) در مشهد مقدس که حضور میلیون ها زائر و عاشق به اهل بیت (ع) از داخل و خارج کشور را پذیرا می باشد لذا انتظار می رود دستگاههای متولی امر عفاف و حجاب در استان خراسان رضوی به این موضوع توجه ویژه داشته باشند .

این مقام ارشد قضایی در استان خراسان رضوی ادامه داد: دادسرای عمومی وانقلاب مشهد از باب پیشگیری و برخورد با مظاهر علنی فساد در سطح شهر مشهد ضمن هشدار جدی به هنجارشکنانی که اقدام به بد حجابی یا بد پوششی در سطح شهر مشهد می کنند طبق قانون مجازات اسلامی که این امر را جرم انگاری کرده است برخورد خواهد کرد وی همچنین با اشاره به اهمیت نهاد خانواده در تربیت فرزندان خصوصاً بحث عفاف و حجاب بیان داشت انتظار بر این است تا خانواده ها نسبت به نظارت بر پوشش جوانان و فرزندان خود توجه و احساسیت ویژه ای داشته باشند تا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح جامعه باشیم .

صادقی تصریح کرد: سمن هایی که در امرگسترش عفاف و حجاب فعالیت دارند باید توسط دستگاههای ذیربط تقویت شوند و دادسرای مشهد نیز آمادگی دارد تا از طرح ها و برنامه هایی که در راستای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه می باشد حمایت نماید . وی خاطر نشان کرد دادگستری استان قطعاً وظایفی که دستگاههای متولی امر عفاف و حجاب بر اساس قانون برعهده دارند را مطالبه خواهد کرد.

وی در پایان گفت: دستورات ویژه به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مشهد جهت پیگیری موضوع صادر شده است و این معاونت با نشست هایی تخصصی که با سازمان ها ، نهادها ، ارگان ها ، شرکت های دولتی و وابسته به دولت ، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خواهد داشت انشاءا… شاهد گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در سطح جامعه باشیم .

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *