خانه / اخبار / اخبار قضایی / لزوم حمایت بیشتر از شبکه‌های اجتماعی داخلی/ هیچ کس با فعالیت شبکه‌های اجتماعی مخالف نیست

لزوم حمایت بیشتر از شبکه‌های اجتماعی داخلی/ هیچ کس با فعالیت شبکه‌های اجتماعی مخالف نیست

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، عبدالصمد خرم آبادی معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در حاشیه همایش روز حقوق بشر اسلامی در جمع خبرنگاران درخصوص آخرین وضعیت فیلترینگ تلگرام گفت: ما ناگزیر هستیم برای تحقق شبکه ملی داخل کشور یک روزی از شبکه های اجتماعی خارجی دل بکنیم و به طور یقین تلگرام هم از این قضیه مستنثی نخواهد بود.

خرم آبادی افزود: با پیگیری‌هایی که توسط مسئولان ذیربط صورت می‌گیرد از شبکه های اجتماعی داخلی حمایت بیشتری به عمل خواهد آمد به گونه ای که بتوانند جایگزین تلگرام شوند.

وی اظهار کرد: بودن تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی خارجی از جهات مختلف برای کشور ضرر دارد؛ اولا اینکه ما اطلاعاتی که خودمان و شهروندانمان تولید می کنند را در خارج از کشور ذخیره می کنیم که برای آپلود کردن آن در خارج از کشور باید پولی پرداخت کنیم و اگر دوباره این شهروندان اطلاعات را بخواهند از خارج از کشور دانلود کنند باید ارز از کشور خارج کنند.

خرم آبادی در ادامه بیان کرد: هر کسی که از شبکه های اجتماعی خارجی حمایت کند کار ناشایستی انجام داده است، حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی سرلوحه کار تمامی نهادهایی است که در زمینه فیلترینگ و محتوا کار می کنند.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی همچنین گفت: هیچ کس با فعالیت شبکه های اجتماعی مخالف نیست و اینکه می گویند فشارهایی برای تعطیلی شبکه های اجتماعی به ما آمده است ، درست نیست.

خرم آبادی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که تبادل اطلاعات را از خارج از کشور به داخل کشور منتقل کنیم و مردم حق دارند که از بهترین شبکه های اجتماعی برخوردار باشند و حاکمیت باید زمینه را برای بخش خصوصی آماده کند که بتواند با شبکه های اجتماعی خارجی رقابت کنند.

وی اظهار کرد: اگر تلگرام درحال حاضر به آسانی این همه پهنای باند و امکانات را در اختیار شهروندان ایرانی قرار می دهد به خاطر حمایت هایی است که از آن طرف انجام می شود ما اگر حمایت کنیم هم از نظر امنیتی، فرهنگی،‌اقتصادی و قضایی و برخورد با مجرمان قدم هایی به جلو خواهیم داشت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه   به نقل از ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *