خانه / مشاوره وکیل کیفری / وکیل خیانت در امانت / مجازات خیانت در امانت در خصوص ارتکاب برای بار اول چیست؟

مجازات خیانت در امانت در خصوص ارتکاب برای بار اول چیست؟

در حال حاضر عنصر قانونی جرم خیانت در امانت ماده 674 قانون تعزیرات مصوب 1375 می باشد. در این ماده آمده است: “هر گاه اموال منقول یا غیرمنقول یا نوشته هایی از قبیل سفته و چك و قبض و نظایر آن به عنوان اجاره یا امانت یا رهن یا برای وكالت یا هر كار با اجرت یا بی اجرت به كسی داده شده و بنا بر این بوده است كه اشیاء مذكور مسترد شود یا به مصرف معینی برسد و شخصی كه آن اشیاء نزد او بوده آنها را به ضرر مالكین یا متصرفین آنها استعمال یا تصاحب یا تلف یا مفقود نماید به حبس از شش ماه تا سه سال محكوم خواهد شد”. تبدیل به جزای نقدی بستگی به نظر قاضی خواهد داشت.

موید باشید

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

اثبات امانت بودن پول چگونه است؟

با سلام بنده به زن داداشم ۱۱ میلیون پول از طریق بانک ریختم تا ایشون ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *