x

محکومیت های قطعی

محکومیت های قطعی

سئوال:آیا در محکومیتهای قطعی ، گذشت زمان موجب رفع اثر از سابقه سوء میگردد یا رفع اثر مندرج در ماده 62 مکرر قانون مجازات اسلامی مربوط به محرومیت از حقوق اجتماعی است؟

نظر اكثریت:با توجه به نص صریح ماده 62 مکرر قانون مجازات اسلامی و با در نظر گرفتن مفاد فراز آخر ماده 174 قانون آئین دادرسی کیفری و باتوجه به ماده 4 آئین نامه سجل قضائی مصوب 6/11/84 ریاست محترم قوه قضائیه گذشت زمان موجب رفع اثر از سابقه سوء نمی گردد.

نظر اقلیت:با توجه به تبصره های ماده 62 مکرر قانون مجازات اسلامی خصوصا از وحدت ملاک تبصره های 2 و 3 و 5 گذشت زمان همانگونه که از محرومیتهای حقوق اجتماعی رفع اثر می کند موجب رفع اثر از سابقه سوء نیز می شود.

روابط عمومی دادگستری نطنز

 

کلمات کلیدی:

  • قانون، قوانین، نشست قضایی، نشست قضایی ایران، محکومیت قطعی، سوال و پاسخ در خصوص محکومیت قطعی
< قبلیبعدی >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *