x
سایت وکیل / اخبار / مدیران کل سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی شدند

مدیران کل سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی شدند

در مراسمی که با حضور مدیران سازمان قضایی نیروهای مسلح برگزار شد، عباس‌رضا پارساپور به عنوان مدیر اداره کل نظارت و ارزیابی و حسین نجف زاده به عنوان مدیر اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی شدند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در این مراسم، با اشاره به نقش بازرسی و جایگاه نظارت در حکومت امیرالمومنین(ع) گفت: علی (ع) در اداره امور، کارگزاران و مسئولان حکومتی را زیر نظر می گرفت تا وظایف و مسؤلیت های خود را درست انجام دهند.

حجت الاسلام بهرامی افزود: ایشان در نامه ای به مالک می فرمایند: «بدان مردم از گروه های مختلفی هستند و باید گروهی باشند که گروه دیگر را در مسیر قرار دهند؛ عده ای را به عنوان بازرس بگمار تا امور را بازرسی کنند و خطایی صورت نگیرد.»

وی، نظارت و بازرسی را امری ضروری دانست و توضیح داد: اولاً ضامن امانتداری و خوش رفتاری است و رفتار مناسب کارگزاران با مردم را که از اهداف راهبردی نظام اسلامی است، تضمین می کند، ثانیاً موجب سلامت کارگزاران است.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح، تصریح کرد: پست و مقام ماندنی نیست که بخواهیم به دلخواه با مردم رفتار کنیم بلکه باید در چهارچوب قانون و مقررات عمل کنیم.

وی تأکید کرد: ما کارگزاران مردم هستیم و اگر از عملکردمان راضی باشند بدانیم که دستگاه قضایی کار خودش را درست و قوی انجام داده است.

بهرامی با اشاره به ویژگی‌های بازرسان از منظر امیرالمؤمنین(ع) گفت: نظارت کوچک شمرده نشود و افرادی که به عنوان بازرس و ناظر انتخاب می‌شوند امانتدار، راستگو و صادق باشند تا کارها به سلامت پیش برود.

وی تأکید کرد: کسی که به عنوان بازرس انتخاب می شود مورد اعتماد باشد و به جز حق نگوید زیرا که کار بازرسی بسیار سخت و حساس است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ادامه ضمن تقدیر از زحمات آقایان دائمی و شریف، مدیران کل سابق بازرسی و رسیدگی به شکایات و نظارت و ارزیابی گفت: این دو مدیر متدین و متعهد، بدون حاشیه زحمات زیادی در معاونت نظارت و بازرسی کشیدند و با قاطعیت و حفظ امانت سعی در صیانت از کارکنان و اجرای عدالت داشتند.

انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *